AKTUALE

syt

Por ata kanë fuqi të jashtëzakonshme mendore dhe memorje fotografike shumë të zhvilluar. Sytë jeshilë Edhe sytë jeshilë janë ndër më të rrallët në botë dhe zakonisht hasen tek albinët. Njerëzit me sy jeshilë thuhet se janë mendërisht të mprehtë dhe pasionantë, u pëlqejnë gjërat e bukura dhe aventurat. Sytë …

Lexo më tepër »

Ja pija që lufton procesin e plakjes, ul kolesterolin, dhe mbron zemrën. Përgatitet shumë lehtë!

Lëngu i misrit është burim i vitaminës (A, C, B kompleks), acid folik, karbohidrate, magnez, fosfor dhe acide yndyrore.Përveç kësaj, misri është i pasur me lutein, i cili është një substancë e aftë për të mbrojtur dhe degjenerimin e zemrës dhe muskujve.Ajo redukton nivelet e kolesterolit, lufton plakjen e parakohshme, …

Lexo më tepër »

Kolege dhe shoqe për kokë! Vera Grabocka feston ditëlindjen, Alketa Vejsiu habit me urimin e saj të çuditshëm [FOTO]

Padyshim sukseset e arritura nga kjo dyshe e fortë, kanë qenë nga më të ndryshmet në ekranin shqiptar, Vera Grabocka dhe Alketa Vejsiu janë dyshja që na kanë vërtetuar se çdo gjë mund të arrihet kur në mes është shoqëria dhe puna e përbashkët. Ndaj ditën e sotme, në ditëlindjen …

Lexo më tepër »

VERA

Megjithatë, kjo sipas Vjesiut lidhet me faktin që Vera është një Peter Pan që nuk do të rritet kurrë. “#gëzuarditëlindjen #gruaemrekullueshme. Bibla e Profesionit dhe Televizionit @veragrabocka. E kam lexuar dhe mësuar mirë! Faleminderit Prof! Je një legjendë, je një grua shumë e madhe, por je vërtetë edhe një Peter …

Lexo më tepër »