Origjinale

Katër këshilla për të shmangur sulmin nga kafshët

Sulmimi nga ndonjë kafshë e caktuar është rrethanë serioze dhe e frikshme.Mirëpo, kjo mund të parandalohet t’ju ndodh familjarëve apo shoqërisë tuaj, transmeton Telegrafi.Duhet mbajtur mend që kafshët sulmojnë bazuar në instinktin e tyre, e jo në bazë të arsyes. Rrini larg kafshëve edhe nëse duken të shoqërueshëm Përpos nëse …

Lexo më tepër »

“Mercedes Land Rover” është një nga makinat më të çuditshme që keni parë (Video)

Jeremi Clarkson nga Britania e Madhe, e ka punuar një makinë duke kombinuar pjesë nga Mercedesit dhe Land Roverit. Pjesa e sipërme i përket modelit SL të prodhuesit gjerman, që është lansuar më 1980, derisa struktura e brendshme është nga modeli Discovery, transmeton Telegrafi.Kjo veturë që është cilësuar si e …

Lexo më tepër »

E përdhunuan me bishtin e fshesës dhe ia nxorën çdo gjë live, s’do ta besoni si u dënuan agresorët!(video)

Një vajzë e re, e cila është sulmuar seksualisht me bishtin e fshesës teksa flinte e qetë në shtëpinë e saj dhe gjithçka është treguar live përmes një videoje në Snapchat, ka humbur të gjitha shpresat tek drejtësia, pasi abuzuesi i saj u dënua me vetëm 12 muaj burg. 19­vjeçarja …

Lexo më tepër »

Fejohet këngëtarja me mbulesë, Merita Burniku, ja si duket ajo (Foto)

Fejohet këngëtarja me mbulesë, Merita Burniku, ja si duket ajo (Foto) Është fejuar dhe është veshur sin use këngëtarja nga Kaqaniku që jeton dhe studion në Turqi, Merita Burniku. Përmes një fotografie të postuar në rrjetet sociale, Merita edhe mbrëmë është dukur shumë bukur.Ndryshe, kohë më parë ajo ishte mysafire …

Lexo më tepër »