Origjinale – Origjinale

Origjinale

Eliminoni kariesin e dhëmbëve pa shkuar te dentisti: Ju nevojiten vetëm disa minuta!

Krahas higjienës së rregullt orale, mund të përdorni disa nga ilaçet natyrale për eliminimin e shtresave të kariesit. Kariesi është problem dental i shkaktuar për shkak të kalcifikimit të materialit i cili ka ngjyrë verdhë në të gështenjtë dhe formohet nga mbetjet bakteriale, shtresat dhe i sforcuar me mineralet nga …

Lexo më tepër »

Transformim i pabesueshëm: Nga tentimi për vetëvrasje ia shkatërroi vetes fytyrën, iu transplantua fytyra e një tjetri! (Video, +16)

Kishte tentuar të vriste veten me revole në gojë, por mbeti gjallë e me fytyrë të shkatërruar. Nëntë vite pas këtij akti, Andy Sandness u bë me hundë, buzë, gojë, faqe, nofulla, mjekër dhe madje edhe me dhëmbët e një 21-vjeçari (Calen “Rudy” Ross) që vitin e kaluar vrau veten, …

Lexo më tepër »

Ja sa duhet të jetë tensioni i gjakut në bazë të moshës tuaj

Presioni i lartë i gjakut është njëri ndër problemet më të shpeshta shëndetësore të kohës së tashme, ndërkaq simptomat janë shumë shpesh të padukshme. Ndonjëherë te personat të cilët vuajnë nga presioni i lartë i gjakut nuk shfaqen kurrfarë simptomash, por ndonjëherë shfaqen të vjellat, mbushja me frymë, marramendja, dhembja …

Lexo më tepër »

Sëmundja që po vret me shpejtësi shqiptarët, Ekspertët: Masa urgjente, do shkaktojë katastrofë

Popullsia e Shqipërisë, e përfshirë tashmë në procesin e plakjes dhe rënies së lindshmërisë, po përjeton edhe një barrë sëmundjesh në rritje. Diagnozat kardiovaskulare, tumorale dhe ato kronike e kanë renditur Shqipërinë vendin me barrën më të lartë të sëmundshmërisë në rajon për 2015, sipas të dhënave globale “health data”. …

Lexo më tepër »

U lidhën kur ajo ishte 14 vjeç, fotot e miliarderit rus 55 vjeçar me modelen të bëjnë me dhimbje koke (FOTO)

Një oligark rus u martua me një modele 18-vjeçare, me të cilën kishte nisur të dilte që kur ishte 14 vjeç. Valentin Ivanov, 55 vjeç, ish-drejtues i Lukoil në Singapor, lidhi kurorë me Elizaveta Adamenka në një kështjellë luksoze në Francë. Modelja poston vazhdimisht foto nga jeta e saj luksoze

Lexo më tepër »

Dyshonte se e dashura po e tradhtonte, vendosi ta testojë besnikërinë e saj në një kamerë të fshehur (Video)

Kur ekziston pasiguria në një lidhje, mjafton një shkëndi e vogël që të lindin probleme që në shumë raste qojnë tek ndarja. Por njerëzit shpesh dëshirojnë të testojnë besnikërinë dhe dashurinë e partnerëve të tyre, duke i detyruar të bëjnë gjëra të pakuptimta. Një gjë e tillë ka ndodhur me …

Lexo më tepër »