Origjinale – Page 20 – Origjinale

Origjinale

Rrëfimi mes lotësh i kushëririt teksa merr trupin e pajetë: Ervini kishte një vajzë të vogël… (Video)

Lot, britma dhe dëshmi të dhimbshme janë ato të familjarëve që kanë shkuar në morgun e Durrësit për të tërhequr trupat e dy shokëve, Ervin Dalipaj, ish-shefi i krimit Ekonomik në Tiranë dhe Juxhin Dauti, që u ekzekutuan me mbi 50 plumba teksa udhëtonin bashkë në një makinë.Trupin e Dalipajt …

Lexo më tepër »

Messi, futbollisti i katërt me 500 gola për një klub evropian

Lionnel Messi me dy golat kundër Real Madridit ka arritur shifrën prej 500 golave në karrierë.Barcelona triumfoi me rezultat 3-2 kundër madrilenëve në derbin spanjoll të el Clasicos.Por, futbollisti argjentinas nuk është i vetmi lojtar që ka shënuar arritur këtë shifër, transmeton Telegrafi.Para Messit rekordin e njëjtë më parë e …

Lexo më tepër »

Keni dhimbje të shpeshta koke, puçrra, dhimbje muskujsh apo thonj të brishtë?! Ja çfarë paralajmërojnë këto simptoma

Dhimbjet e kokës apo të muskujve tregojnë për mangësi magnezi: sipas studimeve mbi 75% e njerëzve kanë mangësi magnezi, po nuk janë të vetëdijshëm për këtë. Magnezi është një mineral esencial që është përgjegjës për funksionimin e duhur të trurit, nervave dhe muskujve. Nëse keni mangësi magnezi atëherë do të …

Lexo më tepër »
error: