Origjinale

Denoncimi/ Shpallet në kërkim çifti i mashtruesve “ndërkombëtar”. Ja skema se si përfitonin mijëra euro

Çifti pronar i një agjencie turistike dhe udhëtimesh, Sajmir e Marida Shehi, banues në Vorë ka koleksionuar deri më tani pesë denoncime për mashtrim me paketat turistike që shkonin nga 900- 1200 euro (paketa) Çifti i i bashkëshortëve mashtronin edhe me biletat e udhëtimit të avionëve. Siç mësohet nga denoncimi …

Lexo më tepër »

Ishin bllokuar në trafik, të rinjtë rusë “zgjedhin” problemin në një mënyrë të pazakontë (Video)

Mijëra video nga aksidente të tmerrshme që ndodhin në Rusi publikohen çdo ditë në internet, por videoja e postuar më poshtë është e pazakontë dhe me ndryshe nga të tjerat që jemi mësuar t’i shohim. Të gjithëve na ka ndodhur të lodhemi duke pritur nëpër kolona të gjata në një …

Lexo më tepër »

E dini pse shoferët nuk i zë makina?

Sepse truri i shoferit e parashikon lëvizjen, duke e përgatitur kështu organizmin për shmangiet e trajektores dhe përshpejtimet, ndërkohë që pasagjeir reagon ndaj stimujve të jashtëm vetëm pasi kanë ndodhur, pa mundësinë për t’i parashikuar. Fenomeni është demonstruar me një eksperiment të kryer në çifte vullnetarësh, të cilët mbanin helmeta …

Lexo më tepër »

Kur dikush ju provokon dhe ju nënçmon: Me këtë veprim kundërshtarët i leni pa fjalë!

Gjenialët kanë ditur se si me një fjali të përfundojnë debatin e pakuptimet dhe përpjekjen për nënçmim. Pasi as personalitetet e mëdha të historisë njerëzore nuk kanë qenë imunë ndaj armiqve dhe provokimeve. Zbuloni se si të ballafaqoheni me kundërshtarët në 10 përgjigje më të mira! – transmeton Telegrafi. 1. …

Lexo më tepër »