Ballina / Lajme / Bibla 1000 vjeçare zbulohet nga policia turke

Bibla 1000 vjeçare zbulohet nga policia turke

Policia turke afër qytetit të Tokat, ka konfiskuar një bibël dhe disa artifakte të tjera të cilat ende nuk kanë çmim, pasi kanë kapur disa hajdutë të cilët i kishin vjedhur biblën dhe artifaktet.
Bibla është e shkruar në gjuhën Asirike dhe ka disa ilustrime në të të cilat janë bërë me gjethe të arit.

Ende nuk dihet se prej nga e ka origjinën kjo bibël, ka vetëm 51 faqe dhe kopertina e saj është mjaftë e shkatërruar.

Policia turke gjithashtu ka gjetur 53 para, stoli, pjesë të unazave.
2de0a6ec00000578-3293654-image-a-12_1446047566491-634x450-634x358

Shikoni edhe

Bill ia “ngul” sytë Ivanka Trumpit, Hillary “vret” me shikim! (Foto/Video)

Edhe pse bashkëshortja e tij kishte humbur nga kundër kandidati i saj dhe nuk po …

Profeti që parashikoi ardhjen e Trumpit dhe sulmet terroriste, zbulon çfarë do të ndodhë në 2017-ën!

Çdo vit, Craig Hamilton-Parker, 62 vjeç, zbulon parashikimet e tij për 365 ditët që vijnë, …

error: