Argëtim – Page 4 – Origjinale

Argëtim

“Nëse vdes nesër, dua që të dish se…”, mesazhi që nuk u dërgua kurrë dhe e bëri vajzën të reflektojë në prag të vdekjes

Shpesh, jeta dërgon shenja se gjëja më e rëndësishme për të bërë është për të kujtuar njerëzit që duam. Dhe për një vajzë tepër trime 23-vjeçare, kjo nuk mund të jetë më e vërtetë. Emma Carey ishte me pushime në Zvicër para gati dy vjetësh me një mik, kur të …

Lexo më tepër »

“Të hëngsha…”, Agimi ngacmon vajzën 20-vjeçe më të vogël, përgjigja e saj e lë me gisht në gojë

Rastet e ngacmimeve në rrjetet sociale janë të shumta por jo të gjitha femrat e meshkujt e marrin guximin ti bëjnë ato publike dhe të denoncojnë këtë fenomen të shëmtuar që ndodh rëndom. Rasti konkret tregon për një vajzë të re në moshë, e cila është ngacmuar në Facebook nga …

Lexo më tepër »

“Të pëlcet” truri: Ju shihni një gjë, ndërkaq në fotografi ndodh diçka krejt tjetër

Nuk është sekret që shumë herë realiteti të na mashtrojë, kështu edhe ky tani. Mashtrimi interesant optik ka pushtuar internetin, transmeton Telegrafi Çka shihni në këtë xhirim? Shumica e njerëzve do të përgjigjen që pikat e bardha të cilat sillen në rreth përreth pikës së bardhë në qendër të rrethit …

Lexo më tepër »

Gazetarja ‘’lë kokrrën e namit’’ në trasmetim ‘’live’’, e pabesueshme ajo që i ndodh (Video)

Gazetaret gjithmonë janë serioze dhe shumë të kujdesshme në punën e tyre, pasi ajo ndiqet nga një audiencë tepër e madhe. Një gazetare italiane, ndonëse ka 26 vite në këtë fushë, këtë herë duket se nuk u tregua e kujdesshme. Një krizë të qeshurash ka sjellë një moment aspak të …

Lexo më tepër »