Jetë dhe Stil – Page 24 – Origjinale

Jetë dhe Stil

Receta që mund ta gatuani për 15 minuta, nuk ka nevojë për pjekje (Video)

Kjo është një recetë me çokollatë dhe luleshtrydhe që është absolutisht e mahnitshme. Është një recetë e lehtë që mund ta gatuani për vetëm 15 minuta dhe shija është përtej çdo përshkrimi. Gazeta Express sjell recetën se si ta gatuani këtë torte: Përbërësit: 330 gramë biskota oreo (nëse nuk keni …

Lexo më tepër »

Ju kujtohet vogëlushi që po vdiste nga uria? Nuk do ta besoni si duket tani!(video)

Uria prekë rreth 795 milionë njerëz në botë. Në shumë vende të pazhvilluara, njerëzit vuajnë nga mungesa e ushqimit, përderisa shumica e vendeve në botë gëzojnë ushqim me bollëk. Në fakt, 3.1 milionë fëmijë vdesin çdo fit nga kequshqyerja. Për fat të mirë, ka njerëz shpirtmirë në botë që adoptojnë …

Lexo më tepër »

Ky është i vetmi ushqim që duhet të hani çdo mëngjes për të pasur lëkurë të pastër!

Të gjithë duam të kemi lëkurë të pastër dhe të shëndetshme, por ndonjëherë ajo ka nevojë për më shumë gjëra se sa thjeshtë të vendosësh produktin e përshtatshëm. Sekreti i vërtetë për të pasur një lëkurë të pastër fshihet tek ushqimet që i jep trupit çdo ditë. Çfarë këshillojnë dermatologët …

Lexo më tepër »

Serialet turke pushtojnë botën, nuk do të besoni sa janë fitimet për vitin 2016!

Serialet turke, duke filluar që fillimi i vitit të ardhshëm do të synojnë një treg tjetër ndërkombëtar, Azinë Perëndimore. Pas suksesit të prekur në Lindjen e Mesme, Amerikën Latine dhe në shumë vende europiane, industria e filmit do të fillojë të synojë tregje të tjera. Sipas të dhënave nga Ministria …

Lexo më tepër »

Ushtrimet që jua krijojnë vijën V, të cilës asnjë femër s’mund t’i rezistojë (Video)

Një prerje V në muskujt e poshtëm abdominal është shenja kryesore e dedikimit të vërtetë ndaj pamjes fizike, si për meshkujt ashtu edhe për femrat. Kjo tregon se i qëndroni besnik programit të ushtrimeve dhe stilit të jetës. Është e vërtetë se muskujt e barkut krijohen në kuzhinë, por krijimi …

Lexo më tepër »