Jetë dhe Stil – Page 4 – Origjinale

Jetë dhe Stil

Mrekullia e arrës: Ja çfarë ju ndodh nëse hani 5 kokrra në ditë!

Arrat konsiderohen si super-ushqim sepse janë të mbushura me vlera ushqyese, duke përfshirë fenolet, vitaminë E, antioksidantë etj. Nëse i përfshini vetëm pesë arra në ditë në dietën e rregullt, ekspertët shëndetësorë thonë se do të ‘gërryeni’ shumë të mira shëndetësore. Këto janë disa nga të mirat shëndetësore që i …

Lexo më tepër »

E prekur nga kanceri, përgatit funeralin dhe u lë letër lamtumire fëmijëve. Diagnoza ishte e gabuar!

Kishte planifikuar gjithçka, madje edhe funeralin e saj, por Denise Clark, një nënë angleze 34 vjeçare, nuk është në fund të jetës. Mjekët e kishin diagnostikuar nga një kancer në fazë të agravuar dhe Denise kishte përgatitur gjithçka, duke u bërë gati për të ikur nga kjo botë. Gruaja kishte …

Lexo më tepër »

A është e mundur: Ja se çfarë ndodh nëse 12 ditë me radhë hani vetëm banane! (VIDEO)

Shumë ushqime të sotme janë me përmbajtje të dëmshme, prandaj e kemi shumë vështirë që të ushqehemi shëndetshëm. Megjithatë, kjo vajzë ka provuar diçka të re. Ka ngrënë vetëm banana. Ja se çka i ndodhi Julia Tarbat, nutricioniste, vendosi që për 12 ditë me radhë të ushqehet vetëm me banana, …

Lexo më tepër »

Ulni shpenzimet e rrymës: Truke të vogla të cilat do t’ju kursejnë para!

Patjetër duhet të dini që kur aparatet nuk janë të shkyçura nga energjia elektrike shpenzojnë akoma 24% energji. Shumica e njerëzve dëshirojnë të ulin shpenzimet, por nuk dinë si të veprojnë, transmeton Telegrafi. Mirëpo këtë mund ta bëni në mënyrën shumë të thjeshtë, duke praktikuar këto këshilla. Të gjitha aparatet …

Lexo më tepër »