Jetë dhe Stil – Page 5 – Origjinale

Jetë dhe Stil

Historia do iu përlotë/ E mbijetuara e zjarrit dhe heroi i saj. Ribashkim emocionues

E kishte kërkuar prej ditësh, e më në fund ka mundur ta përqafojë. Ribashkimi që po emocionon rrjetin ndërkombëtar ka si protagoniste Clarita Ghavimi, një prej banoreve të kullës “Grenfell” në veri të Londrës, si dhe heroin e saj, Luca Branislav, i cili e shpëtoi 66-vjeçaren nga vdekja e sigurtë. …

Lexo më tepër »

“Puthja e parë e bebes për nënën”: Videoja të cilën e shikon, kënaqesh dhe mbetesh pa fjalë! (Video)

Në një video që po qarkullon në rrjetet sociale shihet një foshnjë e porsalindur e cila i afrohet nënës së saj e cila me gjasë ende nuk e ka marrë veten, pas lindjes së bebes. Kjo video, përcjell Telegrafi, përveçse është shpërndarë me të madhe, ka marrë edhe shumë komente. …

Lexo më tepër »

“Më kthe lekët dhe dhuratat”, ish-i dashuri i nxin jetën vajzës, s’i kursen as familjen

“Nëse vendos të ndahesh nga unë, duhet të më kthesh mbrapsht lekët dhe dhuratat që të kam dhënë sa ishim bashkë”. Përmes një kërkese të tillë, të shoqëruar me kërcënime verbale e deri në dhunë fizike, një 45-vjeçar ka “terrorizuar” për muaj me radhë ishtë dashurën e tij. Duke mos …

Lexo më tepër »

As gjoksi, as këmbët, ja çfarë kërkojnë meshkujt tek një femër

Një studim i fundit ka dalë në përfundimin se meshkujt më shumë se gjithçka tek një femër kërkojnë inteligjencën. David Bainbridge, autor i studimit në Universitetin e Cambridge ka dalë në përfundimin se inteligjenca është tipari më joshës tek një femër, dhe meshkujt të cilët kërkojnë partnere afatgjatë, e duan …

Lexo më tepër »

Tiranë/ “Pjeshka” bjonde e LSI i çmend të gjithë me të pasmet e saj, djemve e pleqve u shkon “goja lëng”

Një foto e bërë vetëm pak ditë më parë në Tiranë, ka mbërritur pranë redaksisë sonë ditën e sotme. Njëri nga simpatizantët e LSI-së i pranishëm në miting, ka fotografuar një vajzë bjonde e cila ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve. Vajza kishte veshur një bluzë të kuqe me logon …

Lexo më tepër »
error: