Kuriozitete – Origjinale

Kuriozitete

Ekspertët zbulojnë të vërtetën: Velipoja s’u hodh në erë nga bombolat, shpërthimin e shkaktoi…

ISHTI (Inspektorati Shtetëror Teknik dhe industrial) ka hedhur poshtë versionin se shkaku shpërthimit në Velipojë u bë rrjedhja e gazit nga një bombol. Inspektorët janë futur në ambientet e lokalit dhe në bodrum ka pasur një cisternë 1 mijë litërshe me gaz për përdorim në kuzhinë. Ka rrjedhur gazi i …

Lexo më tepër »

Përgjigjuni kësaj pyetjeje pa menduar … rezultati juaj do të jetë seriozisht zbulues (Foto)

Zgjedhjet që bën një person mund të zbulojnë shumë rreth tyre, veçanërisht në kontekstin e situatave stresuese kur duhet të marrin vendime të menjëhershme. Ne ju sugjerojmë që të merrni këtë provë të shpejtë që do të zbulojë të gjitha për personalitetin tuaj. E gjitha që ju duhet të bëni …

Lexo më tepër »

Qëndron me këmbë jashtë dritares së katit të pestë, derisa ishte duke … (Foto)

Banorja e një ndërtese në Birmingham të Anglisë, i ka befasuar fqinjët teksa qëndronte me këmbë jashtë dritares së katit të pestë dhe pinte çaj. Për 15 minuta, ajo ka qëndruar në këtë formë duke rrezikuar të binte çdo moment nga lartësia, transmeton Telegrafi. Rrezikimi në 15 metra lartësi “Njerëzit …

Lexo më tepër »
error: