Kuriozitete

Mos e humbni kohën dhe paratë! Me gjethet e kësaj peme mund t`i thoni lamtumirë diabetit, kolesterolit, triglicerideve dhe ulcerave !

A keni dëgjuar ndonjëherë për përfitimet që pemës se fikut? Ajo mund t’ju ndihmojnë të trajtoni diabetin, por gjithashtu të luftoni sëmundje të shumta dhe kondicione të tilla si kolesteroli, trigliceridet dhe ulcerat! Gjethet e fikut janë të pasura në fibra dhe kalcium dhe janë gjithashtu një burim i madh …

Lexo më tepër »

Piehet 1 orë para gjumit, dhe i djeg të gjitha yndyrat nga stomaku juaj për disa javë!

Në artikujt tonë ne shpesh herë shkruajmë për rëndësinë e Barnave natyrore. Barnat natyrale janë shumë më efektive sesa ato klasike dhe mund të shërojnë edhe sëmundjet më të rënda si kanceri. Në të kaluarën, Dr. Gerson shëronte pacientët e kancerit me lëngje natyrale të panxharit dhe fruta dhe perime …

Lexo më tepër »

Mami im kishte mëlçine të dhjamosur, Ja çfarë piu ajo për pak ditë dhe mëlçia iu pastrua plotësisht!

Ndoshta keni dëgjuar se sa të shëndetshëm mund të jetë të hani arra, sepse në këtë mënyrë ju mund të parandaloni kushtet kardiovaskulare pasi ato ju ndihmojnë të kontrolloni nivelet e yndyrës në gjakun tuaj. Për shembull, rrush të thatë pas dehidratimit, janë të lidhura me arra. Rrush të thatë …

Lexo më tepër »