Kuriozitete – Page 2 – Origjinale

Kuriozitete

Kjo foto e familjes Trump është e pazakontë, çfarë është gjëja “e tmerrshme” që fshihet në të?

Shumë gjëra të Donald Trump kanë shkaktur polemika në rrjetet sociale duke filluar që nga qëndrimet shoviniste, fjalimet ksenofobike dhe lista është e gjatë. Por këtë herë nuk ka qenë diçka e tillë ajo që ka tërhequr vëmendjen. Polemika u ngrit nga një foto familjare në të cilën presidenti i …

Lexo më tepër »

Këto janë 10 vendet më të varfëra në Evropë, ja ku renditen Kosova dhe Shqipëria (Video)

Pog X ka renditur top dhjetëshen e vendeve më të varfra në Evropë. ua përcjell listën e këtyre vendeve dhe të hyrat vjetore për kokë banori sipas GDP-së (Bruto Produktit Vendor). Në këtë listë përfshihen edhe Kosova dhe Shqipëria. Sipas kësaj renditje, vendi më i varfër në Evropës është Moldavia, …

Lexo më tepër »

Çaj kundër dhimbjes së shpinës dhe mesit, ja si ta përgatisni

Ky çaj redukton inflamacionin dhe lehtëson menjëherë dhimbjet e shpinës. Inflamacioni mund të jetë shkaku kryesor i dhimbjeve të shpinës. Pirja e këtij çaji çdo ditë me përmbajtje xhinxheri dhe kurkume apo turmeriku është një mënyrë e shkëlqyer kundër inflamacionit. Përbërësit: -2 lugë gjelle xhenxhefil të grirë -1 lugë çaji …

Lexo më tepër »

Shkaku pse nuk duhet të lidheni me djemtë e palestruar!

Studiues të Universitetit të Karolinës së Veriut studiuan 1100 meshkuj të palestruar, shumica atletë me eksperiencë dhe i pyetën ata për jetën sekuale. Konkluzioni surprizon; meshkujt që bënin një stërvitje të moderuar e të lehtë kishin një dëshirë më të lartë seksuale sesa meshkujt që praktikisht “vdesin” në vegla duke …

Lexo më tepër »

Mos i injoroni dhimbjet e shpatullave! Paralajmërojnë sëmundje vdekjeprurëse

Pas dhimbjes së shpatullave (supeve) mund të fshihet një problem me serioz, që nuk kurohet vetëm me një masazh të thjeshtë të tyre. Njerëzit që rrezikohen nga sëmundjet e zemrës zakonisht përjetojnë dhimbje të shumta të shpatullave. Sipas një studimi të publikuar tek “Journal of Occupational and Environmental Medicine”, ka …

Lexo më tepër »