Kuriozitete

Aplikoni këtë maskë në flokët tuaj për 15 minuta. Rezultati do t’ju lërë pa frymë!

Kjo maskë perbehet nga mjalti dhe kanella. Të dy përbërësit ofrojnë përfitime të mëdha për flokët dhe gjithashtu për kokën. Gjëja më e mirë është që secili prej përbërësve është shumë i lehtë për t’u blerë dhe nuk janë aspak të shtrenjtë, kështu që ju do të merrni rezultatet më …

Lexo më tepër »

Në Finlandë, Fëmijët Flenë në Kuti Kartoni: Kur ta Mësoni Përse do ta Blini Një edhe Ju!

Edhe përsa i përket amësisë, ka mendime të ndryshme, shpesh për shkak të traditave të çdo vendi. Për shembull, shumë njerëz do ta konsideronin torturuese për fëmijën e sapolindur ta vini për të fjetur në një kuti kartoni, por në Finlandë kjo është një traditë që ka vazhduar për më …

Lexo më tepër »

Paracetamol me virus vdekjeprurës në Shqipëri? Vjen reagimi zyrtar: E vërteta e postimit

Lajmi se një paracetamol vdekjeprurës po qarkullon në vendin tonë bëri një bujë të madhe ditën e sotme, duke përhapur panik te njerëzit. Njoftimi që vazhdon ende të qarkullojë, thotë se parcetamoli P/500 përmban virus vdekjeprurës. Mirëpo, Urdhri i Farmacistëve të Shqiperisë dhe Agjencia Kombëtare e Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore …

Lexo më tepër »