Kuriozitete – Page 5 – Origjinale

Kuriozitete

Zbuloni veçoritë e personalitetit tuaj

Psikologët e kanë studiuar personalitetin njerëzor me qëllim që ta parashikojnë sjelljen për një shekull. Janë propozuar shumë modele të ndryshme. Në dekadën e fundit, një model i veçantë u pranua gjerësisht. U quajt “pesëshja e madhe.” Veçoritë e personalitetit të “pesëshes së madhe” janë: Ndërgjegjësimi Ndërgjegjësimi është prirja e …

Lexo më tepër »

Dëshironi të hani shumë dhe prap të keni linja trupore fantastike? Kjo është mënyra për të arritur qëllimin…

Mbajtja e linjës së trupit është bërë një prioritet për cdokënd, por mënyra e të arriturit deri tek një trup i shëndoshë dhe fit është paksa e vështirë. Ne do tju tregojmë sekretin për të arritur këtë, pa mos pasur nevojë që të mbani dieta të lodhshme. Për këtë recetë …

Lexo më tepër »

Japonezët e gjermanët më pak të gatshëm për luftë, nuk do ta besoni ku renditen shqiptarët! (Foto)

Shtetet që ishin aktorët kryesorë të Luftës së Dytë Botërore, gjegjësisht banorët e tanishëm të tyre, janë ata që më së paku do të ishin të gatshëm të luftonin për vendin e tyre, nëse vendi i tyre do të përfshihej në ndonjë luftë. Sa i përket vendeve të Ballkanit, thuhet …

Lexo më tepër »

Derisa pacientët po vdesin, shikoni çfarë po bëjnë motrat medicinale (Video)

Kjo video është bërë në një klinikë private në Antalia të Turqisë, transmeton revista Kosovarja. Derisa pacientët luftojnë me sëmundjet e tyre, motrat hedhin valle, ndërsa ky veprim cilësohet vërtetë shokues. Video ishte bërë publike nga një përdorues i cili kishte arritur ta kapte këtë skenë, ndërsa më pas, motrave …

Lexo më tepër »