Kuriozitete

Papunë dhe i zhytur në luks, kush është shqiptari që hapej rrugëve të Greqisë me BMW

Julian Bushka 36-vjeç, është shqiptari i vetëm në grupin kriminal të arrestuar nga policia greke, që merreshin me vjedhjen e makinave luksoze. Grupi përbehej nga 8 persona të cilët kanë vjedhur përgjatë këtij viti dhe vitit të shkuar makina të shtrenjta të tipit “Range Rover” e “BMW”. Shumica e anëtarëve …

Lexo më tepër »

“Vajza, keni bërë ndonjë lek”! Çanta me para që nxori në shesh hotelin e prostitutave në mes të Tiranës

Vjedhja e një çante me para në një hotel në kryeqytet, zbuloi një rrjet prostitucioni. Njëri prej pjesëtarëve të grupit është pronari i hotelit ku ishte vjedhur çanta me para. P. Xhelili i akuzuar për “Mbajtje të lokaleve për prostitucion”, u dënua nga Gjykata e Tiranës me gjashtë muaj burgim. …

Lexo më tepër »

Mjekët mendonin se kishin filluar dhimbjet e lindjes, por në vend të bebes i nxorën diçka tjetër

Madalina Neagu nga Rumania kishte shkuar me urgjencë për në spital, pasi mendonte se i kishin filluar dhimbjet e lindjes. Megjithatë, kur arriti atje mjekët e kuptuan se ajo nuk është fare shtatzënë. Mjeku Dorian Skladan ka deklaruar se si në fillim kishin menduar se bëhet fjalë për ndonjë komplikim …

Lexo më tepër »