Kuriozitete

Gazetares italiane i ndodh diçka e papritur në studio, bëhet gazi i botës (VIDEO)

Një krizë të qeshurash ka sjellë një moment shumë të sikletshëm për gazetaren italiane Valentina Bendicenti. Ndërsa po moderonte programin, pas rikthimit në studio nga një reportazh i shkurtër, gazetarja ka lënë nam pasi nuk ka mundur që të përmbajë dot të qeshurën, për të cilën nuk po shpjegohej publikisht …

Lexo më tepër »

Shkencëtarët: Mos e hapni telefonin sapo të bjerë zilja, shkakton kancer

Shkencëtarët pohojnë se valët elektromagnetike të përhapura nga telefonat celularë, rrjetet jokabllore të internetit, laptopët dhe tablotë, ndikojnë negativisht në shëndetin e njeriut. Valët e përhapura nxisin sëmundje të ndryshme përfshirë këtu dhe kancerin. Megjithëse jeta jonë është lehtësuar shumë, teknologjia e zhvilluar ndikon negativisht në shëndetin e njeriut si …

Lexo më tepër »