Lajme

Lajme të këqija edhe për fundjavën, ja çfarë thonë meteorologët

Fundjava sjell permiresim te kushteve te motit, por jo ne verilindje te vendit. Vranesirat do te fuqizohen mbremjen e te dieles. Sipas meteorologeve, diten e shtune, territori dominohet nga kthjellimet përjashtuar verilindjen ku do ketë vranësira kalimtare. Pasditja e mbrëmja vijojnë me kthjellime e vranësira kalimtare në verilindje por pjesa …

Lexo më tepër »

Fevziu i publikon Veliajt dy fotot që e “demaskojnë”, analistja “e tall keqazi” me batutën që bën

I ftuar në emisionin “Opinion”, Erion Veliaj është përballur me disa nga problemet që kanë shprehur qytetarët e Tiranës dhe janë me të vërtetë problematike. Ndër temat që u përmendën janë gjendja skandaloze e autobusëve, plehrat në çdo cep rruge, qentë që enden në kryeqytet në mes të ditës e …

Lexo më tepër »

Arrestimi i dytë brenda ditës në ‘2XL’, aktori Julian Deda përfundon në pranga…?! (FOTO)

Pas Albano Bogdos, një tjetër aktor ka përfunduar në prangat e policisë së Tiranës gjatë ditës së sotme. Këtë herë forcat e rendit kanë arrestuar në ambientet e një lokali në kryeqytet aktorin e njohur të humorit, Julian Deda, i cili është njëkohësisht një nga liderët e padiskutueshëm të spektaklit …

Lexo më tepër »

Rrëzohet një avion në aeroportin Ataturk të Stambollit (FOTO)

Aeroporti kryesor i Stambollit, Ataturk, është mbyllur përkohësisht pasi që nja aeroplan privat është rrëzuar derisa po tentonte të aterronte Aeroplani u përplas derisa po aterronte dhe u përfshi nga flaka, kurse tipi i aeroplanit raportohet të jetë Cessna 650 Citation 7. Sipas autoriteteve të aeroportit Ataturk, brenda këtij aeroplani …

Lexo më tepër »

Skandaloze/ Fëmijëve po iu mësohet si kryhet marrëdhënie seksuale në librat e shkollës. Ja teksti në libër që po cmend prindërit (Video)

Fëmijët e klasës së 3 -të të shkollës “Kongresi i Manastirit” në Yzberisht janë detyruar të blejnë një libër për “të zgjeruar” njohuritë, ku flitet me terma shumë të rëndë e të parakohshëm për trupin, organet gjenitale, marrëdhëniet seksuale dhe riprodhimin. Disa nga prindërit kanë refuzuar ta blejnë librin e …

Lexo më tepër »