Lajme

Mashtroi adoleshentet dhe filmoi aktet seksuale, 23-vjeçarja bën gafën e jetës që i kushtoi rëndë (Foto)

Një 23-vjeçare ka mashtruar dy vajza adoleshente me të cilat fliste në rrjetet sociale, duke u shtirur se ishte mashkull dhe duke i bërë ato të kryenin akte seksuale në ‘Face Time’ që t’i shihte ajo. Por nuk ka zgjatur shumë dhe mashtrimi i Emily Timms është zbuluar, duke përfunduar …

Lexo më tepër »

Preket gazetari italian: Ja si nuk u raportua vrasja e kësaj gruaje muslimane në terrorin e Barcelonës

Si në çdo sulm terrorist, edhe në këtë të fundit në Barcelonë, ka prej atyre lajmeve që janë pjesë e ndonjë spekulacioni; por në rastin konkret flitet për një mangësi të qëllimshme në raportim, teksa është fjala për viktimat. Është gazetari Massimo Zucchi ai që ka publikuar një foto të …

Lexo më tepër »

Holanda kërkon rikthimin e vizave? Vjen një lajm i mirë për shqiptarët (VIDEO)

Drejtoresha e Departamentit për Kufirin dhe Migracionin, Drejtuese e Lartë Aida Hajnaj, ka zhvilluar sot një inspektim në Pikën e Kalimit Kufitar në Kakavijë, për të parë nga afër zbatimin e proçedurave të përshpejtuara për krijimin e lehtësira ligjore për shtetasit që hyjnë e dalin nëpërmjet pikave të kalimit kufitar, …

Lexo më tepër »