Lajme – Page 2 – Origjinale

Lajme

Shkencëtarët deklarojnë se Planeti X do shkatërrojë Tokën në këtë datë

Sipas asaj që pretendohet nga mbështetësit e teorive konspirative, planeti famëkeq legjendar sumerian, Nibiru, së shpejti do i kalojë pranë planetit tonë. Shkencëtarët thonë se Planeti X fshihet pas yjeve të tjera të sistemit diellor dhe deri më tani nuk është identifikuar. Mbështetësit e kësaj teorie besojnë se afrimi i …

Lexo më tepër »

E ekzekutuan në mes të Tiranës/ Zbulohet drama personale që kishte përjetuar ish-zyrtari i lartë

Autorët e vrasjes me armë zjarri të ndodhur këtë të shtunë pranë liqenit artificial në Tiranë, ku mbeti i vdekur ish-Drejtori i Policisë së Vlorës, Artan Cuku, dyshohet të jenë dy persona. Autorët mund të kenë përfituar nga errësira dhe kanë arritur të largohen në rrugicat dytësore, të cilat lidhin …

Lexo më tepër »

Vogëlushja siriane, mesazh prekës për Donald Trump: “Lufta vodhi fëmijërinë time, është koha që të dënohen ..

Vajza 7-vjeçare që bëri famë në Twitter me nofkën “Zëri i Alepos” ka folur përsëri – këtë herë rreth vendimit të Trump për të sulmuar bazat ajrore të Sirisë. Refugjatja siriane Bana Alabed shkroi në Twitter disa orë pasi SHBA lansoi 49 raketa ‘Tomahavk’, për të treguar mbështetjen e saj. …

Lexo më tepër »

SHBA sulme të ashpra në Siri, Trump: “Foshnjë të bukura dhe të pafajshme u vranë mizorisht”

Asnjë fëmijë i perëndisë nuk duhet të vuajë kurrë një tmerr të tillë “.Kjo ka qenë deklarata e presidenti amerikan Donald Trump i cili urdhëroi nisjen e sulmeve ajrore vdekjeprurëse kundër një baze ushtarake siriane pas sulmit me gaz që vrau më shumë se 80 civilë, përfshi dhe fëmijë në …

Lexo më tepër »
error: