Lajme – Page 2 – Origjinale

Lajme

Shpallet fituesi, ja kush do monitorojë lojërat e fatit. Berisha e paralajmëroi 3 ditë më parë

Ministria e Financave ka shpallur firmën fituese që do të marrë në dorë koncesionin e monitorimit të lojrave të fatit. Bashkimi i përkohshëm i disa shoqërive, i cili përfaqësohej nga “MC Networking” ka arritur të marrë 904 pikë në renditjen e tenderit, duke lënë mbrapa konsorciumin që përfaqësohej nga “Qualysoft” …

Lexo më tepër »

Pse po risillet në mëndje Zani Çaushi, detajet dhe kush ishte deputeti i famshëm përkthyes i “Trimit nga Vlora?” (VIDEO)

Të gjithë i mbajnë mend bandat kriminale që u krijuan në vitin 1997 dhe që kishin një shtrirje të gjerë kryesisht në zonën Jugore të Shqipërisë. Ashtu sikundër më herët u publikua një video e rrallë e të ashtëquajturit ‘i forti i Vlorës’, Myrteza Caushi ose siç njihet ndryshe Zani …

Lexo më tepër »

“Euro, euro, bakshish ty po t’i jap”, por shoferit nuk ia priste mendja se ç’do t’i bënte polici (Video)

Në kryqëzimin e Rrugës “Sami Frashëri” me rrugën “Ismail Qemali” në kryeqytet, shërbimet e Policisë Rrugore kanë konstatuar një automjet “Land Rover”, të parkuar në kryqëzim dhe në sens të kundërt me atë të lëvizjes. Në momentin që policët i janë afruar mjetit, A.H. 23 vjeç me banim në Kosovë, …

Lexo më tepër »