Lajme

“Spiuni” rrugor bën namin/ Pezullon 19 patenta, në 4 orë 40 gjoba në Rrogozhinë-Kavajë (VIDEO)

Një ditë më parë të gjithë drejtuesit e mjeteve u njoftuan se Policia Rrugore ka vënë në përdorim disa radarë të sofistikuar të cilët fotografojnë shkeljet e rregullave të qarkullimit, kryesisht në autostradat e vendit. Në vetëm 4 orë në aksin Kavajë-Rrogozhinë ku është vendosur të mërkurën një prej radarëve, …

Lexo më tepër »

Zbulohet pasuria e tre ministreve të Ramës, njëra prej tyre me shtëpi me vlerë 905.000 euro në Francë (FOTO)

Open Data ka bërë publike pasuritë e tre ministreve të qeverisë Rama, Lindita Nikollës, Mimi Kodhelit dhe Milena Haritos. Ajo që bie në sy është se Lindita Nikolla dhe Mimi Kodheli kanë të deklaruar vetëm pagat e tyre si edhe të bashkëshortëve, ndërsa Milena Harito ka nën pronësi ose bashkëpronësi …

Lexo më tepër »