Lajme – Page 24 – Origjinale

Lajme

Do të largohet nga Presidenca, por jo edhe nga përfitimet – ky do të jetë pensioni i Obamës, pas largimit nga Shtëpia e Bardhë

Presidenti amerikan Barak Obama do të shkojë në pension politik dhe pas tetë vitesh në Shtëpinë e Bardhë do të fillojë një jetë tërësisht të re. Ai, siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, së bashku me familjen e tij do të qëndrojnë në Uashington deri sa më e vogla …

Lexo më tepër »

Njihuni me 7-vjeçaren që ka dëshirë të përqafojë policët kudo në SHBA (Foto)

Një 7 vjeçare nga Louisiana ka dëshirë të udhëtojë anembanë Shteteve të Bashkuara për një qëllim të jashtëzakonshëm. Rosalyn ka dëshirë të përqafojë policët në çdo shtet të Amerikës. Për këtë arsye prindërit e saj kanë nisur një fushatë për mbledhjen e fondeve në mënyrë që të ndihmojnë vajzën e …

Lexo më tepër »

A zgjoheni nga gjumi çdo natë në të njejtën kohë? Ja çka do të thotë

Gjendja shpirtërore dhe fizike janë të lidhura ngushtë me njëra-tjetrën, disa organe në trupin tonë funksionojnë pikërisht në atë kohë dhe për këtë arsye ju zgjoheni çdo natë nga gjumi në të njejtën kohë, shkruan higherperspective.com, transmeton Gazeta Express. Metodat mjekësore kineze i kushtojnë vëmendje energjisë dhe lëvizjes së organeve …

Lexo më tepër »