Lajme – Page 3 – Origjinale

Lajme

Agjenti serb: Haradinaj s’u arrestua për krime lufte, prapa tij qëndrojnë njerëz të CIA-s dhe NATO-s (Video)

Ish-legjionari dhe agjenti i shërbimit informativ të Ushtrisë franceze, njeriu që sipas mediave serbe ka pasur në dorë sekretet më të mëdha botërore e ishte pjesëmarrës në shumë fushëbeteja, njeriu që thuhet se ka njohur personalitetet më me ndikim në Evropë, serbi Jugosllav Perishiq, tregon versionin e tij se cila …

Lexo më tepër »

Goditje tjetër e medieve serbe: Turqia armatos shqiptarët për luftë, Erdogan i jep Thaçit aeroplanë!

Pas lajmeve të bujshme ditëve të fundit, në të cilat “paralajmëronin një luftë në Kosovë” mediat serbe sot kanë dalë edhe me një “goditje” tjetër. Kësaj radhe, ata në artikujt e tyre, kanë përfshirë edhe rolin e Turqisë, në “mbështetjen e konfliktit” serbo-kosovarë. Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan është sponsori …

Lexo më tepër »

Gallatë e madhe në internet, për linjën e parë të fluturimit Beograd – Prishtinë (Foto)

Serbia është gati për provokimin e radhës ndaj Kosovës, sipas një “lajmi” sarkastik që po qarkullon në rrjetet sociale. Fotografia e një linje imagjinare të fluturimit Beograd – Prishtinë ka nisur të qarkullojë nëpër internet, duke bërë gallatë të madhe. Një fotomontazh shfaq një një avion udhëtarësh, me simbole ortodokse …

Lexo më tepër »