Lajme – Page 5 – Origjinale

Lajme

Nëna e grabitësit në Rinas i shkruan Berishës në Whatsapp, dëshmi e re për show-n policor (MESAZHI)

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se arrestimet e bujshme që policia pati për 4 nga ngrabitësit e lekëve të bankave në rrugën e Rinasit, janë bërë për arsye të spektaklit në media. Këtë sipas tij, e dëshmon nëna e një prej të arrestuarve. Ish-kryeministri ka postuar në Facebook bisedën në whatsapp …

Lexo më tepër »

Ivanka Trump duket të jetë hipnozituar nga kryeministri kanadez! (Foto)

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka pritur dje kryeministrin kanadez, Justin Trudeau. Përveç deklaratave të tyre, sidomos rreth emigrantëve, bujë kanë bërë edhe pamjet kur ata i shtrëngojnë duart njëri-tjetrit, gjegjësisht forma se si kryeministri kanadez i jep dorën presidentit amerikan. Kjo formë thuhet se është bërë për të mos i …

Lexo më tepër »

Këta janë aeroplanët që Turqia do t’ia japë Kosovës (FOTO)

Pas lajmeve të bujshme ditëve të fundit, në të cilat “paralajmëronin një luftë në Kosovë” mediat serbe sot kanë dalë edhe me një “goditje” tjetër. Kësaj radhe, ata në artikujt e tyre, kanë përfshirë edhe rolin e Turqisë, në “mbështetjen e konfliktit” mes Kosoves dhe Serbise, transmeton portali Albanews.ch. Presidenti …

Lexo më tepër »

Njihuni me shtetin që ka bllokuar thirrjet me Shqipërinë

Operatori kombëtar i telekomunikacionit, Telecom Namibia, ka bllokuar përkohësisht thirrjet telefonike me 17 shtete ndër to edhe Shqipërinë, çka do të thotë se tashmë nga Nambia nuk mund të kryhet asnjë telefonatë drejt këtyre destinacioneve. Shkak është bërë rritja e papritur e mashtrimit PABX nëpërmjet hakimeve. Mashtrimi PABX që njihet …

Lexo më tepër »