Magazina

Reagon Era Istrefi pse nuk u përmend në sloganin “Bac, çikat na e zbardhën ftyrën”

Në sloganin e publikuar dje për 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës, “Bac, çikat na e zbardhën ftyrën” janë përfshirë dy këngëtaret Rita Ora, Dua Lipa si dhe gjudistja Majlinda Kelmendi. Në këtë mes nuk është përfshirë këngëtarja që tashmë cilësohet me famë ndërkombëtare, Era Istrefi. Lidhur me këtë ka …

Lexo më tepër »

Rita Ora ‘çmend’ serbët, çfarë i shkruan një serb në Instagram pasi ajo publikoj foto me mbishkrimin ‘KOSOVA’

Këngëtarja kosovare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, ka konfirmuar edhe vetë ardhjen në Kosovë, më 17 shkurt. Rita Ora do të këndojë në një koncert të organizuar nga Shteti, për 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Pershendetje te gjitheve! Jam shume e lumtur qe do te jem me ju ne 10 …

Lexo më tepër »

Problemet me frymëmarrje e detyrojnë Ritën ta bëjë këtë gjë në rrugë

Rita Ora ditë më parë kishte bërë të ditur se kishte disa probleme shëndetësore. Ajo është duke marrë një trajtim mjekësor, andaj ajo po përdorë një paisje të quajtur “aerosol”, shkruan lajmi.net. Këtë gjë e ka bërë të ditur vetë këngëtarja përmes rrjeteve sociale, ndërsa edhe gjatë ditës së sotme …

Lexo më tepër »