Shëndetësi – Page 18 – Origjinale

Shëndetësi

Zieni katër LIMONË në një tenxhere: Lëngun pini çdo ditë 3 javë! Rezultati është i shkëlqyeshëm!

Për recetën pasuese nuk ju nevojiten shumë para, ndërkaq të mirat për shëndetin janë të shumta. Pothuajse nuk ka asgjë që limoni nuk mund ta përmirësojë, të shërojë, transmeton Telegrafi. Kjo dhuratë e vlefshme nga natyra përmban thartirë limoni, kalcium, magnez, vitaminë C, bioflavonoide, pektinë, limoninë e cila nxit imunitetin …

Lexo më tepër »

Hiqni syzet menjëherë! Ky përbërës do t’ua përmirësoj shikimin 97% (Video)

Shkenca dhe teknologjia janë zhvilluar mahnitshëm në dekadat e fundit, e veçanërisht në fushën e shikimit. Syzet dhe lentet të cilat përdoren për ta përmirësuar shikimin, janë tejet të avancuara, por ato vetëm sa e ‘mashtrojnë’ syrin dhe asnjëherë nuk e zgjidhin problemin. Por, fatmirësisht ekspertët shëndetësorë kanë gjetur një …

Lexo më tepër »

Provoni këtë truk i cili edhe rrudhat më të thella do t’i bëjë PLOTËSISHT TË padukshme (Video)

Ka shumë femra të cilat janë të brengosura për shkak të shfaqjes së rrudhave në fytyrë. Te disa femra rrudhat janë më pak të dukshme, por secila femër dëshiron të ketë lëkurë pa të meta. Ja mënyra se si t’i ndihmoni vetes që t’i zvogëloni rrudhat, transmeton Telegrafi. Shenjat e …

Lexo më tepër »

Shkencëtarët zbulojnë pemën qe shëron kancerin brenda 48 orësh!(video)

Një manaferrë australiane dhe që gjindet vetëm në veriun e largët të vendit, është duke treguar sukses të pabesueshëm në shërimin e shumë llojeve të kancerit (lëkurës, qafës dhe kokës, gjoksit). Sa i suksesshëm? EBC46, që injektohet direkt në tumor, mund ta vrasë atë brenda 48 orësh. Më shumë informacione …

Lexo më tepër »

Ju nuk do ta konsumoni asnjë Paracetamol pasi ta lexoni këtë tekst!

Paracetamoli është ndër emrat më të njohur në mjekësi dhe shumë njerëz varen nga ai për të parandaluar ndjenjat e dhimbjeve. Sidoqoftë, disa studime të fundit, veçanërisht një i kryer nga hulumtuesit e Universitetit Ohio kanë zbuluar se paracetamoli e ndalon dhimbjen, por gjithashtu edhe kënaqësinë.Ky është ende efekt anësor …

Lexo më tepër »

Kjo eshte metoda e lashtë kineze për pengimin e kancerit!

Mjeku kinez dr. Lai Chiu Nan rekomandon metodën plotësisht natyrore të eliminimit të gurëve në tëmblin e fshikëzës, të cilët janë shumë të rrezikshëm, përveç që shkaktojnë dhembje, ata shkaktojnë edhe sëmundjen e verdhëzës, madje edhe kancerin. Kërkimet kanë treguar që njerëzit të cilët sëmuren nga kanceri kryesisht më parë …

Lexo më tepër »

A i keni edhe ju këto PUÇRRA TË VOGLA? Ja se si t’i hiqni qafe madje me ilaçin MAGJIK të cilin mund ta bëni vetë (video)

A bëheni nervoz për shkak të puçrrave të vogla, të bardha nën lëkurë, të cilat dermatologjia i njeh me emrin “milium” dhe shfaqen kryesisht përreth syve dhe hundës? Prandaj po ju japim disa zgjidhje të cilat mund t’i aplikoni në shtëpi. Puçrrat e këtilla te personat e rritur, shfaqen nga …

Lexo më tepër »

Kurrë s’ka qenë më e lehtë: Për heqjen e infeksionit të sinuseve duhen vetëm 20 SEKONDA!

Infeksioni i sinuseve ndodh si rezultatet i viruseve që shkaktojnë inflamacione të ndryshme. Ndër simptomat më të zakonshme të këtij infeksioni janë: kongjestioni, dhimbjet e kokës, gripi etj. Por, nuk ka problem! Këtë dukuri mund ta hiqni qafe vetëm me uthull të mollës, transmeton Telegrafi. Për shkak se është e …

Lexo më tepër »

E përdorni për SALLATË, por nuk e keni ditur që me të i ZBARDHNI DHËMBËT brenda një dite!

Fatkeqësisht, zbardhja e dhëmbëve te dentisti kushton goxha shumë. Prandaj, nëse keni pak durim, përkatësisht nuk nguteni që po të njëjtën ditë të keni dhembë të bardhë si bora, provoni këtë recetë popullore për buzëqeshje të bardhë si biluri. E gjitha që ju duhet është uthulla e mollës, transmeton Telegrafi. …

Lexo më tepër »