Shëndetësi – Page 2 – Origjinale

Shëndetësi

Shihuni në pasqyrë, nëse keni këtë gjë në flokë, kurrë nuk do të sëmureni nga kanceri!

Shikoni mirë flokët tuaj! Ato zbulojnë një prirje gjenetike e cila do t’ju mbrojë nga kanceri Keni këtë problem me flokët – sado që t’i krihni, ekziston një xhufkë, përkatësisht një tufë flokësh, e cila pa dëshirën tuaj shkon anash dhe nuk mund të bëni asgjë? Shpenzoni një grumbull xhelesh, …

Lexo më tepër »

Mjekët e fshehin nga ju: Ky produkt që secili e ka në shtëpi shëron kanalet urinare si me magji

Me siguri se njëherë brenda jetës tuaj keni ndjerë pickime apo të djegura derisa keni urinuar. Kur të shfaqen këto simptoma, atëherë fjala është për një infeksion urinar. Ky është problem i shpeshtë që shfaqet kur mikroorganizmat që gjenden në traktin urogjenital dhe në zorrë depërtojnë në fshikëzën e urinës. …

Lexo më tepër »

Onkologët shokohen çfarë zbulojnë: Kjo bimë vret kancerin për 48 orë

Grupi i shkencëtarëve nga një Universitet në Kanada, në vitin 2009 kishte filluar hulumtimin e bimëve dhe rrënjëve me qëllim shërimin e kancerit. Krejt kishte filluar kur një onkolog kishte vërejtur lidhjen interesante te pacientët e prekur nga kanceri, e në pyetje është rrënja e luleradhiqes. Gjatë punës, mjekja Pamela …

Lexo më tepër »

Çaji që ju ndihmon të bini në peshë shpejt, pastron mëlçinë, shkrin gurët në veshka dhe vret qelizat kancerogjene

Xhenxhefili është një erëz që ka filluar të përdoret ndjeshëm në shekullin XXI. Ai është i pasur me xhinxherol, shogaol dhe zingeron. Xhenxhefili ka veti anti-parazitale, anti-virale, anti-bakteriale etj. Përfitimet e çajit të xhenxhefilit janë të shumta: Përshpejton metabolizmin dhe ju bën të bini në peshë shpejt Trajton muskujt e …

Lexo më tepër »

Mjekët në shok: Zbulohet kura për arteriet e bllokuara, gurët në veshka, kolesterolin e lartë…

Qëllimi kryesor i këtij eliksiri gjerman është trajtimi dhe parandalimi i bllokimit të arterieve. Por përveç kësaj kjo kurë trajton edhe kolesterolin e lartë, infeksionet dhe ftohjen, pastron mëlçinë dhe rrit sistemin imunitar. Kjo kurë natyrale ka vetëm nga 4 përbërës: 4 thelpinj hudhre të mëdha 4 limonë të paqëruar …

Lexo më tepër »