Shëndetësi – Page 3 – Origjinale

Shëndetësi

VETËM NJË GOTË NË DITË BËN MREKULLI: Kur të shihni përse e pinë ujin e orizit edhe ju do të filloni MENJËHERË

Uji në të cilin është zier orizi është i shkëlqyeshëm kur keni viruse në stomak; pengon sëmundjen e Alzheimerit; është parandalues i shfaqjes së kancerit… Nëse keni probleme me stomakun, të shkaktuara nga virusi apo nga ushqimi i prishur, pini ujin e orizit. Proteinat nga orizi ndihmojnë që të stabilizoni …

Lexo më tepër »

Dhembja e shpinës zhduket për 60 sekonda: Nevojitet të bëni vetëm këtë! (Video)

Ushtrimet e frymëmarrjes janë jashtëzakonisht të dobishme për të zgjidhur dhembjen e padurueshme të shpinës, e cila paralizon. Problemet e shpinës janë shumë të shpeshta për shkak të qëndrimit të keq dhe mënyrës së jetës.Pa marrë parasysh nëse jeni aktivë dhe ushtroni për ditë, dhembja mund të shfaqet kurdo dhe …

Lexo më tepër »

Nuk është duhani dhe as diabeti, Studimi: Ja kush është vrasësi më i rrezikshëm

Obeziteti ose mbipesha është shkaktari kryesor i vdekjeve të parakohshme. Ky fakt u bë me dije nga Society of General Internal Medicine gjatë një takimi të mbajtur në Uashington dhe të udhëhequr nga ekspertë nga klinika Kleveland në “New York University School of Medicine”.Studimi për 2017, e rendit obezitetin si …

Lexo më tepër »
error: