Ballina / Shëndetësi (faqe 4)

Shëndetësi

Ata të cilët shkaktojnë neveri te meshkujt, u janë më joshës femrave, përse ndodh kështu?

Meshkujt me mendimin joreal pozitiv për veten u janë më joshës femrave sesa meshkujt normalë… Ku qëndron sekreti i suksesit të tyre? Një hulumtim gjerman ka treguar që meshkujt narcisoidë, të cilët kanë mendim pozitiv joreal për veten, janë më tërheqës për femrat se sa meshkujt normalë, transmeton Telegrafi. Në …

Lexo më tepër »

Reaksionet alergjike nga kanakarët shtëpiakë – çfarë duhet të bëni?

Simptomat më të shpeshta të alergjisë janë teshtitja, kollitja, lotimi i syve, turfullimi, ndonjëherë edhe të kruarit e pjesëve të caktuara të trupit, kryesisht në ato pjesë që fëmija ka pasur kontakt duke e përkëdhelur kanakarin. Te alergjia nga kafshët fjala është pikërisht për reaksionin ndaj zbokthit të kafshëve, jargëve, …

Lexo më tepër »

Efekti i kësaj pijeje magjike i ka mahnitur doktorët! Heq kolesterolin dhe djeg dhjamin

Nivelet e larta të kolesterolit dhe dhjami i tepërt janë ndër problemet më të zakonshme nga të cilat vuajnë njerëzit ditët e sotme. Të dy këto dukuri e dëmtojnë shëndetin e përgjithshëm dhe shpin në probleme tjera serioze shëndetësore, transmeton Telegrafi. Kolesteroli është substancë e cila gjendet në gjak, ndërsa …

Lexo më tepër »

Efekti i kësaj PIJE i ka MAHNITUR edhe DOKTORËT! Zvogëlon KOLESTEROLIN dhe DJEGË DHJAMIN

Nivelet e larta të kolesterolit dhe dhjami i tepërt janë ndër problemet më të zakonshme nga të cilat vuajnë njerëzit ditët e sotme. Të dy këto dukuri e dëmtojnë shëndetin e përgjithshëm dhe shpin në probleme tjera serioze shëndetësore, transmeton Telegrafi. Kolesteroli është substancë e cila gjendet në gjak, ndërsa …

Lexo më tepër »
error: