Shëndetësi – Page 5 – Origjinale

Shëndetësi

I BËN MREKULLI ORGANIZMIT: Kur ta lexoni këtë tekst, çdo ditë do të hani lakër të kuqe!

Lakra është artikull ushqimor i pasur me vitamina dhe minerale, të cilat mund të jenë aleate të shkëlqyeshme për shëndetin, pasi që forcon imunitetin dhe lehtëson detoksifikimin. Dallimi midis lakrës së kuqe dhe asaj të zakonshme është që e kuqja ka antocianinë, pigment nga familja e flavonoideve të cilat janë …

Lexo më tepër »

Ndihma e parë për plagët nga djegia gjenden në frigoriferin tuaj – të bardhët e vezës dhe…

Ekzistojnë mënyra të ndryshme që të kuroheni kur digjeni, ndërsa midis artikujve më të efektshëm janë që nga veza e thyer të përdorni të bardhët e saj. Çdokujt mund t’i ndodhë ndonjë telash në kuzhinë. Një moment pakujdesie dhe ndodh ta digjni gishtin dhe të krijoni panik. Nuk duhet bërë …

Lexo më tepër »

Mjekët i kishin thënë se kurrë nuk do të mund të ecë, sot ai është trajner dhe valltar i njohur (Video)

Falë talentit të rrallë për vallëzim ka fituar epitetin e “mbretit të vallëzimit” në Zimbabve, por, edhe pse vazhdon të lëviz me karrocë të invalidëve, ai ka fituar çmimin kryesor në vallëzim së bashku me grupin e tij për shkak të aftësive të tyre fizike dhe atletike. Kur djaloshit të …

Lexo më tepër »

Karota të ziera, mënyra më e mirë për të pastruar mushkëritë dhe për të larguar kollën

Ju të gjithë e dini se karota është një perime jashtëzakonisht e shëndetshme, e pasur me vitamin A dhe B, të cilat janë jetike për shëndetin tuaj. Ata përmbajnë gjithashtu minerale të shumta përfshirë manganin, magnezin, fosforin, kaliumin, kalciumin dhe hekurin. Ata janë jashtëzakonisht të dobishme për shëndetin e syrit, …

Lexo më tepër »
error: