Sport – Page 10 – Origjinale

Sport

Buffon bën shqiponjën me Shakohoxhën, tërbohen serbët. Ja çfarë shkruajnë (Foto)

Dy ditë më parë, gazetari Dritan Shakohoxha postoi në “Instagram” një foto duke bërë simbolin e shqiponjës dykrenore me portierin e Kombëtares së Italisë, Xhanluixhi Bufon, pas ndeshjes me Shqipërinë në Palermo. Mirëpo ky veprim nuk iu ka shpëtuar mediave serbe, të cilat edhe kanë reaguar, duke shtuar se ndjehen …

Lexo më tepër »

Ekskluzive/ Lojtarët kryesorë largohen nga Kombëtarja shqiptare, përplasje me De Biasin

Kombëtarja e Shqipërisë ka humbur mbrëmë me rezultat 2-0 ndeshjen kualifkuese për Botërorin “Rusia 2018” në udhëtim te Italia. Por, gjithë tifozët shqiptarë mbetën të shtangur kur panë se në formacionin bazë mungonin dy lojtarët kryesorë të kuqezinjve, Amir Abrashi dhe Taulant Xhaka. Trajneri italian, Gianni De Biasi nuk i …

Lexo më tepër »

VIDEO/ Shihni momentin kur “Plisat” hedhin tymuese në ndeshjen Shqipëri-Itali

Tifogrupi “Plisat” kanë hedhur flakadanë e tymuese mbrëmjen e sotme në fillim të pjesës së dytë të ndeshjes Itali-Shqipëri që luhet në stadiumin “Renzo Barberi” në Palermo. Kundër rregullave ata kanë mbushur fushën e gjelbër me tym duke e bërë të pamundur vijimin e ndeshjes. Gjyqtari ka ndërprerë ndeshjen në …

Lexo më tepër »

‘Merr flakë’ Shkodra, Kosovë-Islandë, tifozët shqërthejnë në këngë : O Serbi ta…

Kosova pret sonte Islandës në ndeshjen e vlefshme për Grupin I në kuadër të kualifikimeve për botërorin ‘Rusia 2018”. Kosova së bashku me ‘Dardanët’ kërkojnë lavdinë ndaj ishullorëve në ndeshjen e cila luhet në stadiumin “Loro Boriçi”. Tifozët e Kosovës kanë krijuar një atmosferë mbresëlënëse jashtë dhe brenda stadiumit “Loro …

Lexo më tepër »
error: