Ballina / Sport (faqe 2)

Sport

Historia e pabesueshme: Ndeshja u ndërpre nga mjegulla, portieri anglez “luajti” 20 minuta me veten!

Londër, 25 dhjetor 1937! Siç është traditë në futbollin anglez, për Krishtlindje, skuadrat dalin në fushë dhe për futbollistët nuk ka festa. Por, data e mësipërme do të mbahet mend gjatë për atë çfarë ndodhi në ndeshjen Chelsea-Charlton. Ndeshja u ndërpre në minutën e 70-të për shkak të mjegullës së …

Lexo më tepër »

Zyrtare: Ronaldo fiton një tjetër çmim të madh, lë prapa Messin (Video)

Cristiano couldn't attend the #GlobeSoccer Gala but is live from Madrid pic.twitter.com/tE5y7AlePo — Real Madrid Info (@RMadridInfo) December 27, 2016 Cristiano is announced as the Best player by Florentino Perez #GlobeSoccer #Kooora pic.twitter.com/4bvdFlakjK — Real Madrid Info (@RMadridInfo) December 27, 2016 Cristiano Ronaldo ka fituar çmimin e lojtarit më të …

Lexo më tepër »

Hysaj vazhdon pushimet e “çmendura” në SHBA, shikoni çfarë ka bërë me gruan sot (VIDEO)

ALLENAMENTO CON PESI MASSIMALI 😂😂😂😂😂😂😂😋😋🔝🔝🇦🇱 STERVITJE ME PESHA MAKSIMALE 😬😬 A video posted by Elsi ⚽️⚽️ #23 🔴⚫️ #4 (@elsihysaj) on Dec 27, 2016 at 6:32am PST Elseid Hysaj po kalon disa ditë relaksi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës së bashku me bashkëshorten e tij. Mbrojtësi i Napolit po …

Lexo më tepër »

Monchengladbach i rezervoi një pritje madheshtore Granit Xhakës, por nuk harroi të tallet me shqiptarin! (Foto)

Mesfushori i Përfaqësueses së Zvicrës, Granit Xhaka, kaloi gjatë verës te Arsenali për 35 milionë funte nga Borussia Monchengladbach. Pasi e gjitha kjo ndodhi para fillimi të sezonit 2016/17 të Bundesligas, mesfushori shqiptar nuk arriti t’i përshëndet tifozët e klubit gjerman. 24-vjeçari vonoi, por nuk harroi t’i përshëndet ata. E …

Lexo më tepër »
error: