Sport

Kampioni Indrit Cullhaj, thyen grekun dhe ngre flamurin Kuq e Zi në kampionatin Ballkanik të Judos (Video)

Indrit Cullhaj përfaqesues i Kombëtares Shqiptare në Sportin e Judos, na ka bërë krenarë në kampionatin Ballkanik të Judos të realizuar në Bullgari, duke zënë vendin e tretë në podium. Cullhaj e kishte të Veshtirë rrugëetimin drejt medaljes sepse gjyqtarët ishin kundër xhudistit shqiptar, në cdo rast, duke marrë vendime …

Lexo më tepër »

E bujshme/ Florian Marku do të kthehet në Shqipëri për të realizuar superndeshjen patriotike (Video)

Kampioni i pamposhtur Florian Marku, i ka surprizuar të gjithë duke paralajmëruar ekskluzivisht për Shqiperiaime, për realizimin e një superndeshjeje, tashmë në Shqipëri. Ndeshja do të realizohet në muajt e ardhshëm, pasi akoma nuk është caktuar konkurenti, por që Flori e ka theksuar që do të jetë një serb ose …

Lexo më tepër »

Skandal në Bullgari, thirrje “vritini dhe shkelini shqiptarët” në ndeshjen e futbollit

Takimi i mbrëmshëm mes Botev Plovdivit dhe Partizanit, ndonëse u zhvillua në fushë asnjanëse, në stadiumin “Lazuar” të Burgasit, u karakterizua nga thirrjet raciste të ultrasve të skuadrës bullgare karshi shqiptarëve. Edhe pse delegati i ndeshjes u tërhoqi vëmendjen organizatorëve para ndeshjes që të evitonin incidentet me kontekst racist, gjatë …

Lexo më tepër »