Sport – Page 4 – Origjinale

Sport

Tronditje nga Spanja. Emisioni sportiv zbulon se çfarë i ndodhi Messit kundër PSG

Emisionin sportiv “El Chiringuito de Jugones”, ka bërë përmbledhjen e rasteve të humbur të argjentinasit, i cili u vlerësuar ndër më të dobëtit në këtë ndeshje. Përveç kësaj, Messi regjistroi statistika tjera të dobëta në këtë ndeshje. Ai nuk e preku asnjëherë topin në zonën e kundërshtarit, derisa nuk arriti …

Lexo më tepër »

Kampionia e botës në freestyle ‘turpëron’ Xhakën dhe Mustafin, i jep leksione si duhet dribluar (Foto/Video)

Yjet e Arsenalit, ndër ta edhe futbollistët me prejardhje shqiptare, Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi, kanë qenë pjesë e një sfide interesante. Lojtarët e Arsenalit janë përballur me disa nga lojtarët më të aftë në botën e futbollit, por edhe ata dukeshin të befasuar nga këmbët gjeniale të kampiones së …

Lexo më tepër »

Foto që ka prekur miliona njerëz, tifozin e vogël me kancer e zë gjumi në krahët e sulmuesit anglez

Tifozi më i famshëm në Angli padyshim që është Bradley Lowery. Ai është vetëm pesë vjeçar dhe është një tifoz i madh i skuadrës angleze Sunderland. Por Bradley vuan nga një sëmundje e rrallë e kancerit. Lowery vuan nga neuroblastoma që është një sëmundje shumë e rrallë. Klubi i tij …

Lexo më tepër »

Racizëm grek ndaj Berishës në Australi, ja fyerja e “ndyrë” dhe reagimi special i lojtarit Kuq e Zi (Video)

Berisha është lojtar elitar në kampionatin Australian. Duke u konfirmuar si golashënuesi më i mirë në historinë e shtetit të largët. Në ndeshjen e fundit ku skuadra e lojtarit Kosovar Melburn fitoi nda Cityt 2 me 1 sulmuesi Berisha humbi një penallti në minutën e 63-të, gabim të cilin ai …

Lexo më tepër »

Shpërthen Ronaldo, tjetër video ku shihet tejet i nervozuar duke sharë me tifozët (VIDEO)

Cristiano Ronaldo është vërshëllyer sërish në Santiago Bernabeu. Përderisa në Camp Nou thirret për çdo ndeshje emri i Leo Messit, në Santiago Bernabeu po ndodh e kundërta me Cristiano Ronaldon, tifozët vazhdojnë ta vërshëllejnë katër herë fituesin e Topit të Artë dhe lojtarin më të mirë në histori të Real …

Lexo më tepër »