Sport – Page 5 – Origjinale

Sport

Ekskluzive/ Lojtarët kryesorë largohen nga Kombëtarja shqiptare, përplasje me De Biasin

Kombëtarja e Shqipërisë ka humbur mbrëmë me rezultat 2-0 ndeshjen kualifkuese për Botërorin “Rusia 2018” në udhëtim te Italia. Por, gjithë tifozët shqiptarë mbetën të shtangur kur panë se në formacionin bazë mungonin dy lojtarët kryesorë të kuqezinjve, Amir Abrashi dhe Taulant Xhaka. Trajneri italian, Gianni De Biasi nuk i …

Lexo më tepër »

VIDEO/ Shihni momentin kur “Plisat” hedhin tymuese në ndeshjen Shqipëri-Itali

Tifogrupi “Plisat” kanë hedhur flakadanë e tymuese mbrëmjen e sotme në fillim të pjesës së dytë të ndeshjes Itali-Shqipëri që luhet në stadiumin “Renzo Barberi” në Palermo. Kundër rregullave ata kanë mbushur fushën e gjelbër me tym duke e bërë të pamundur vijimin e ndeshjes. Gjyqtari ka ndërprerë ndeshjen në …

Lexo më tepër »

‘Merr flakë’ Shkodra, Kosovë-Islandë, tifozët shqërthejnë në këngë : O Serbi ta…

Kosova pret sonte Islandës në ndeshjen e vlefshme për Grupin I në kuadër të kualifikimeve për botërorin ‘Rusia 2018”. Kosova së bashku me ‘Dardanët’ kërkojnë lavdinë ndaj ishullorëve në ndeshjen e cila luhet në stadiumin “Loro Boriçi”. Tifozët e Kosovës kanë krijuar një atmosferë mbresëlënëse jashtë dhe brenda stadiumit “Loro …

Lexo më tepër »

Nga fansi i çmendur i Cristiano Ronaldos, tani gati për të zënë vendin e tij te Real Madridi (Foto)

Sulmuesi vrasës 18 vjeçar i Monacos, Kylian Mbappe, dje shënoi në portën e Manchester Cityt për ta kaluar skuadrën e tij në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Lojtari me orgjinë nga Kameruni, por që ka lindur në Francë ka debutuar me Monacon në dhjetor të vitit 2015. Ai është krahasuar …

Lexo më tepër »
error: