Video

E zë burrin me tjetrën, gruaja e nervozuar bashkon forcat me “rivalen” dhe rrahin brutalisht të gjorin (VIDEO, +18)

Në Kinë është duke qarkulluar një video, në të cilën protagonistë janë një grua dhe burri si dhe dashnorja e tij. Kësaj radhe siç zakonisht ndodh, gruaja nuk e ka sulmuar të dashurën e partnerit, por përkundrazi ato bashkuan forcat dhe filluan ta rrahin burrin. Ato janë filmuar duke e …

Lexo më tepër »

“Tregoni familjes se i dua shumë”: Deshi ta ndalonte një të panjohur, polici papritmas qëllohet katër herë me armë (VIDEO,+18)

Janë publikuar disa pamje që tregojnë momentin kur një oficer policie qëllohet katër herë me armë, por për fatin e tij të mirë mbijeton. Siç shkruajnë mediat e huaja, bëhet fjalë për rastin kur Malcolm Antwan Orr, 29 vjeç, gjuajti tetë plumba në drejtim të Quincy Smith, duke e goditur …

Lexo më tepër »

Zhytësit zbulojnë një krijesë të madhe dhe të çuditshme në fund të oqeanit (Foto/Video)

Pamje të pabesueshme tregojnë një krijesë të çuditshme që është zbuluar në fund të oqeanit. Shikuesit e kësaj videoje janë habitur me pamjet e kësaj krijese, transmeton lajmi.net. Duket se më vonë kjo krijesë është identifikuar si “bishtaja e detit” dhe kjo është vetëm njëra prej tyre, sepse ato në …

Lexo më tepër »

Kjo vajzë cdo ditë e puthte këtë të pastrehë, por cfarë bëri plaku për të, do mbeteni pa fjalë (Video)

Shumë njerëz kanë një tendencë të pashpjegueshme për t’i gjykuar njerëzit shumë shpejtë, pa asnjë justifikim dhe kjo e bën botën të jetë e vrazhdë.Vetëm të mendoni si reagojmë shumë nga ne kur shohim ndonjë të pastrehë në rrugë, i pa larë, i pa rruar? Shumica e njerëzve mundohen t’i …

Lexo më tepër »

Cili është reagimi kur ngacmohet një vajzë në një stacion urbani në Tiranë? Mos e humbisni këtë video

Diskriminimi ndaj femrës në shoqëri nuk është një fenomen vetëm në Shqipëri, por kudo në botë. Femra në shumë raste shikohet si objekt seksual, paragjykohet dhe shpesh nuk vlerësohet për aftësitë e saj, për karakterin dhe atë ç’ka mund të japë në shoqëri, por për paraqitjen fizike. Nisur nga ky …

Lexo më tepër »

Gruaja e tij ishte gjithmonë e lodhur, burri vendos kamerë për ta parë çfarë po bënte ajo, mirëpo ‘mbeti pa fjalë’ (Video)

Foto ilustruese Ky është një film i shkurtër nga Japonia që sjell vetëdije dhe përgjigje në pyetjen: “Kush mbart peshë më të rëndë – burrat apo gratë? Të gjithë mendojnë se jeta për meshkujt është më e vrazhdë dhe më e vështirë. Orë të gjata në punë, udhëtime pune e …

Lexo më tepër »