Gruaja e ‘Çënarit’ uron për Ramazan në gjuhën shqipe

Sot ka nisur muaji i shenjtë i Ramazanit dhe të gjithë besimatarët islam dhe jo vetëm kanë uruar për një muaj të begatë.

Ishte edhe gruaja e aktorit turk Tolgahan Sayışman, Almeda ajo e cila ka zgjedhur që t’i uroj besimtarët e fesë islame për këtë muaj të bekaur, shkruan lajmi.net

Bukuroshja shqiptare, Almeda Abazi për Ramazan nuk ka uruar vetëm në gjuhën turke por edhe në shqip.

”Urime Ramazanin, agjerim të lehtë, Allahu ua pranoftë”, ishin fjalët e Almedës.