Ballina / Lajme / Këto profesione mund të zhduken pas pesë vjetësh

Këto profesione mund të zhduken pas pesë vjetësh

Tani mund të duket e pabesueshme por zhvillimet e teknologjisë dhe ardhja e robotëve do të kenë ndikime negative në jetën e njerëzve, sidomos në punët e tyre të përditshme.

Nga kinemaja te letërsia, e ardhmja do të jetë në duart e makinerive.

Në shumë pak kohë, realiteti mund ta kalojë imagjinatën.

Kjo është ajo që thuhet në sajtin CareerCast.com.

Janë të paktën 10 profesionet që brenda vitit 2022 mund të mos ekzistojnë më.

Shkak do të bëhet zhvillimi i shpejtë i teknologjisë e dixhitalizimit të zakoneve të përditshme të secilit prej nesh.

Ja kush janë 10 punët drejt zhdukjes:

1. Postieri

2. Lexuesit e sahatëve të ujit e dritave

3. Punët e bujqësisë

4. Gazetarët

5. Druvarët

6. Artizanët

7. Stjuardesat

8. Rrobaqepësit

9. Saldatorët

10. Nëpunës të fushave të ndryshme
auto_work_1484074842-4986673-600x3291484126616

Shikoni edhe

FOTO/ Zbulimi surprizues, çfarë gjendet poshtë varrit të Skënderbeut në Lezhë

Të shumtë janë vizitorët dhe turistët që ndërsa kanë vizituar vendvarrimin e Skënderbeut në Lezhë …

Bill ia “ngul” sytë Ivanka Trumpit, Hillary “vret” me shikim! (Foto/Video)

Edhe pse bashkëshortja e tij kishte humbur nga kundër kandidati i saj dhe nuk po …

error: