Ballina / Lajme / Kishte dhimbje të forta barku, i gjejnë 2 kg qime(FOTO)

Kishte dhimbje të forta barku, i gjejnë 2 kg qime(FOTO)

Një vajzë 15 vjeçare në Indi përfundoi në spital me dhimbje të forta barku dhe nuk ishte në gjendje të hante dhe as të pinte.
Kur mjekët i bënë asaj një skaner, mbetën të tronditur. E reja nga shteti Punjab i Indisë kishte një masë të madhe brenda stomakut të saj, shkruan Daily Mail.
Adoleshentja ishte diagnostikuar me një sëmundje të rrallë e quajtur sindroma Rapunzel, e cila bënte që ajo të hante qimet e saj.
Mjekët mësuan se vajza kishte konsumuar për vite të tëra flokët, ndërsa stomaku nuk i ka tretur dot. Sasia e leshit të grumbulluar është rreth 2 kg, i cili i është hequr tashmë nëpërmjet ndërhyrjes kirurgjikale.

Shikoni edhe

Në rast të sulmit në zemër keni vetëm 10 sekonda kohë për të shpëtuar! Ja çfarë duhet të bëni (VIDEO)

Në këtë artikull do t’ju sugjerojmë disa këshilla të dobishme të cilat potencialisht mund t’ua …

Lindja e epokës së Trump ndan vendet e Ballkanit

Serbët e krahut të djathtë janë euforikë, ndërkohë që rumunët dhe boshnjakët të shqetësuar. Rreth …

error: