Ballina / Lajme / SHBA – Treni del nga shinat, 76 të plagosur në New York(VIDEO)(FOTO)

SHBA – Treni del nga shinat, 76 të plagosur në New York(VIDEO)(FOTO)

Një tren udhëtarësh ka dalë nga shinat në New York në mëngjesin e të mërkurës, në orën e pikut ku qytetarët marrin linjat e trenit për të shkuar në punë.

Treni i kompanisë Long Island Railroad doli nga shinat rreth orës 08:30 në Terminalin Atlantik në bashkinë e Brooklyn, ku si pasojë 76 persona mbetën të plagosur.

Sipas informacioneve nga Menaxhimi e Emergjencave të New Yorkut, rrugët pranë shesheve “Atlantic” dhe “Flatbush” janë mbyllur, teksa ngjarja shkaktoi panik dhe kaos tek qytetarët.

21

Shikoni edhe

Në rast të sulmit në zemër keni vetëm 10 sekonda kohë për të shpëtuar! Ja çfarë duhet të bëni (VIDEO)

Në këtë artikull do t’ju sugjerojmë disa këshilla të dobishme të cilat potencialisht mund t’ua …

Lindja e epokës së Trump ndan vendet e Ballkanit

Serbët e krahut të djathtë janë euforikë, ndërkohë që rumunët dhe boshnjakët të shqetësuar. Rreth …

error: