Origjinale – Page 3 – Gjithçka që ju duhet për të kaluar një ditë të këndshme!

E dhimbshme/ Nënë e bijë vdesin brenda 30 minutash në dy aksidente të ndryshme

Një grua nga Alabama te Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe vajza e saj humbën jetën në dy aksidente të ndryshme brenda 30 minutash mëngjesin e së martës në SHBA. Oficeri Tom Wilson tha se viktimat janë identifikuar si 39-vjeçarja Julie Yates Patterson dhe vajza 8-vjeçare, Elizabeth Patterson. Aksidentet ndodhën …

Lexo më tepër »

Shqiptarja shtatzënë pa asnjë shpresë për të jetuar, amaneti i fundit që përloti mjekët italianë

Një histori shumë e dhimbshme, por me një mesazh aq të fortë që të bëjnë të reflektosh mirë për atë se çfarë është dashuria e pakusht e një nëne. Një vajzë 25-vjeçare shqiptare ka përlotur mjekët në Itali, teksa shtatzënë në muajin e gjashtë të shtatzënisë, e në gjendje shëndetësore …

Lexo më tepër »

Ai vëndosi kamerën për të xhiruar kërcimin e tij – Nuk e paramendoi që 25 milion njerëz do ta shikonin!!

Për vite me radhë, një artist i talentuar kishte ushtruar çdo ditë, të paktën një orë në dite për të perfeksionuar të gjitha llojet e kërcimit që në fund të shfaqte talentin e tij përmes Youtube-s me një përmbledhje të të gjitha atyre stileve në nje vallëzim të vetëm.Në videon …

Lexo më tepër »

A keni lëkurë të thatë dhe kruarje? Ja menyrat si të arrini rezultate të pabesueshme brenda pak ditësh

Irritimet në lëkurë zakonisht mund të shkaktohen si pasojë e lëkurës së thatë, rrobave të ashpra, djersitjes, reagimeve alergjike të detergjentëve, madje edhe nga stresi. Lëkura e thatë, e skuqur, dhe e irrituar jo vetëm që është shqetësuese, por ajo gjithashtu mund të lë njolla gjatë grimit tuaj të përditshëm. …

Lexo më tepër »

Shokohet shkenca: Truri juaj mund t’i fshijë gjërat qe nuk doni t’i kujtoni – Ja se si..?!

Një shprehje e vjetër në fushën e neurologjisë thotë: neuronet që ngacmohen, lidhen. Kjo do të thotë, që sa më shumë neuro-qarqe të bashkëveprojnë, aq më të forta bëhen këto lidhje. Për këtë arsye, sipas një shprehje tjetër, praktika përmirëson gjithçka. Sa më shumë të praktikoni pianon, ose të flisni …

Lexo më tepër »

Prindërit vunë re që fëmija i tyre kishte një puçërr në njërën anë të fytyrës, mbetën të shokuar nga diagnoza e mjekut!!

Aaron dhe Emma Washington, vunë re që fëmija i tyre kishte një puçërr në njërën anë të fytyrës. Mirëpo, si shumica e prindërve të rinj, nuk i kushtuan shumë rëndësi duke menduar që do ti kalojë në mënyrë natyrale pa pasur nevojë për vizitë të mjekut. Por çdo ditë e …

Lexo më tepër »