Origjinale – Page 396 – Gjithçka që ju duhet për të kaluar një ditë të këndshme!

Dëshmi se rrufeja mund të bie dy herë në të njëjtin vend dhe se dikush lind në shenjën e fatit! (Video)

Fahrol Razi ka qenë afër furgonit në një parking në Singapor, kur pran tij ka goditur një vetëtimë e fuqishme. Megjithëse është besuar se rrufeja nuk bie dy herë në të njëjtin vend, ky rast e tregon të kundërtën, transmeton Telegrafi. Njohësit e meteorologjisë kanë pohuar se janë dy vetëtima …

Lexo më tepër »

Bujar Qamili trulloset nga nudot e Iva Alikos, harron për çfarë ka ardhur në “Zonë e Lirë”

Këngëtarja Iva Aliko ka qenë sensacioni i mbrëmjes në këtë të premte të emisionin “Zonë e Lirë”.Një personazh i shumë përfolur për historitë me politikanë shqiptarë e kosovare, ka trullosur edhe një ndër emrat më të mëdhenj të të muzikës shqiptare, Bujar Qamilin. Jo vetëm për faktin se Iva kishte …

Lexo më tepër »

Në rast të sulmit në zemër keni vetëm 10 sekonda kohë për të shpëtuar! Ja çfarë duhet të bëni (VIDEO)

Në këtë artikull do t’ju sugjerojmë disa këshilla të dobishme të cilat potencialisht mund t’ua shpëtojnë jetën në rast se përballeni me sulm në zemër. Të gjithë njerëzit duhet ta lexojnë këtë pasi që në rast të një sulmi në zemër, që mund t’ju ndodh juve apo dikujt tjetër, duhet …

Lexo më tepër »

NDJELL FATKEQËSINË: Ja përse nuk bën assesi të keni PASQYRË NË DHOMËN E GJUMIT!

Feng Shui rreptësisht ndalon pasqyrën në dhomën e gjumit. Kur mësoni arsyen, menjëherë do ta nxirrni nga dhoma. Sipas besimeve të lashta kineze pothuajse nuk është mirë nëse pasqyra është e kthyer në drejtim të krevatit, tranmseton Telegrafi. Pasqyra e vendosur në këtë pozicion mund të jetë shkaktare për gjumë …

Lexo më tepër »