Page 4 – Origjinale

Mos i injoroni dhimbjet e shpatullave! Paralajmërojnë sëmundje vdekjeprurëse

Pas dhimbjes së shpatullave (supeve) mund të fshihet një problem me serioz, që nuk kurohet vetëm me një masazh të thjeshtë të tyre. Njerëzit që rrezikohen nga sëmundjet e zemrës zakonisht përjetojnë dhimbje të shumta të shpatullave. Sipas një studimi të publikuar tek “Journal of Occupational and Environmental Medicine”, ka …

Lexo më tepër »

Ja çfarë thonë për shëndetin tuaj të çarat në buzë dhe si mund t’i kuroni ato

Nëse nuk mbani shënim dhe një rregull të caktuar në atë që konsumoni, me shumë siguri që do të përfundoni duke ngrënë ushqime të pashëndetshme. Shumë prej tyre mund të ndikojnë në sistemin tretës dhe atë absorbues. Është shumë e rëndësishme që të njihni ato ushqime që dëmtojnë organizmin dhe …

Lexo më tepër »

Videoja qe po çmend rrjetin, Charlie Chaplin “shqiptar”?!! Bën shenjën e shqiponjës dhe … (VIDEO)

Një video gazmore po shpërndahet me shpejtësi nga portale të ndryshme të rrjeteve sociale, bëhet fjalë për aktorin e madh të humorit Charlie Chaplin , nga ku duket se ai bën shenjën e “shqiponjës”. Në pamje të parë të lë të mendosh së është pikërisht ajo shenja tipike shqiptare ë …

Lexo më tepër »