Mic Sokoli i kohëve moderne: Me tren përballë trenit/ Njihuni me heroin që do të rrezikonte jetën për të ndalur trenin e Serbisë

Tentimi i Serbisë që pas 18 vjetësh të lëshojë në qarkullim trenin në linjën Beograd- Mitrovicë, nuk u realizua. Treni i cili mëngjesin e djeshëm u nis nga Beogradi për në Mitrovicë, është kthyer në Beograd pasi ndaloi në stacionin në Rashkë. Njësitet speciale të Policisë së Kosovës, ROSU, me …

Lexo më tepër »

Skena që nuk u pa para Komisariatit të Tiranës, dy vëllezërit rrahin barbarisht denoncuesin e “superhajdutit”

Policia e Tiranës, dhe më konkretisht Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr3 kanë bërë të mundur arrestimin në flagrancë të katër vëllezërve. Mësohet se më parë është arrestuar Napulon Luca, 23 vjeç, banues në Tiranë , i dënuar më parë për veprat penale të “Shkatërrimit të pronës “dhe “Kanosjes”. Ai …

Lexo më tepër »

“Kosova is Albania”/ Pas trenit me mbishkrimin Kosova is Serbia vjen ky gjest patriotik nga emigrantët Shqiptarë (Foto)

Gjatë ditës së djeshme dhe të sotme ka pasur reagimeve të shumta kundër provokimeve që Serbia tentoi t’i bëj, duke tentuar të fut një tren brenda Kosovës cili kishte disa nga sloganet më të ndryshme si “Kosova është Serbi”, “Kosova i Metohija” etj. Mirëpo, jo vetëm brenda Kosovës ka pasur …

Lexo më tepër »
error: