Miliarderja shqiptare shokon botën: Në Shkodër jetohet si në Afrikë dhe Indi. Komentuesja e “fëlliq” (foto)

Në muajin gusht modelja shqiptare Emina Çunmulaj ndërmori një aksion për të ndihmuar disa familje në nevojë në Shkodër. Ndërkohë tani miliarderja apelon sërish për ndihmë ndaj këtyre fëmijëve, që sipas saj jetojnë njësoj si ata në Afrikë dhe në Indi. Per me shume ne linkun ne vazhdim mund ta …

Lexo më tepër »

“Mjaft përdorët letrat higjienike në tualet”, doktorët japin alarmin për shëndetin tuaj

Përdorimi i letrës higjienike nuk u pastron siç duhet dhe mund të shkaktojë probleme shqetësuese shëndetësore, paralajmërojnë ekspertët. Ndërsa vendet si Japonia, Italia dhe Greqia zakonisht përdorin bidetë për t’u pastruar, vende të tilla si Britania, SHBA dhe Australia zakonisht mbështeten në letrën higjienike për ta kryer këtë punë. Por, …

Lexo më tepër »

Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse pini ujë të ngrohtë me mjaltë dhe limon në mëngjes!

Përveç që është një nga pijet më të freskëta që shuan etjen në sekonda, uji me limon gjithashtu siguron një sërë përfitimesh shëndetësore që asnjë pije tjetër nuk mund të japë.Duke shtuar mjaltë në ujë të ngrohtë limoni rriten dhe me tej përfitimet e saj shëndetësore. Koha më e mirë …

Lexo më tepër »