Ballina / Shëndetësi / Rrathët e zi poshtë syve mund të jenë shenjë e kësaj sëmundje

Rrathët e zi poshtë syve mund të jenë shenjë e kësaj sëmundje

Ndonjëherë ndodh që zgjoheni në mëngjes, e shikoni veten në pasqyre dhe e shihni se ngjyra poshtë syve tuaj është më ndryshe se zakonisht.

Normalisht, kjo është vetëm shenjë që tregon se nuk është dashur ta konsumonit pijen e gjashtë të alkoolit, apo nuk është dashur t’i shikoni tërë episodet e një seriali brenda nate, transmeton Telegrafi.

Sidoqoftë, përveç këtyre dyjave, ata rrathë me ngjyrë të errët mund të jenë edhe shenjë e diçkaje më serioze.

Sipas doktorëve, rrathët e zi mund të jenë edhe shenjë e kongjestionit të hundës.

Pra, përderisa shfaqeni në vend të punës dhe të gjithë mendojnë se ju janë formuar rrathët e zi sepse keni qëndruar tërë natën zgjuar, faktikisht kjo mund të jetë shenjë e sinuseve të bllokuara
eyes-780x439

Shikoni edhe

Ja sa herë duhet të laheni gjatë javës

Ekzistojnë këndvështrime të ndryshme lidhur me sa herë në javë duhet një person të lahet. …

Qitni ujë të nxehtë mollëve dhe me siguri do të zbuloni diç të tmerrshme (video)

Mollët janë një ndër pemët më të popullarizuara në botë – praktike por edhe me …

error: