Arkiva e Etiketimeve: arsyet

Doktori i njohur jep 9 arsyet se pse duhet të bëni s…

Sipas gjinekologut amerikan me rezidencë në Kaliforni, Dr. Sherry Ross, marrëdhënia seksuale është e mirë për zemrën, trupin dhe shpirtin e njeriut. Sipas Dr. Sherry Ross ka 9 arsye se përse duhet të bëjmë seks. 1-Djeg kaloritë 2-Forcon sistemin imunitar 3-Parandalon problemet me fshikëzën e urinës 4-Ilaç natyral kundër dhimbjes …

Lexo më tepër »

E dëmshme apo jo? Shkenca tregon 8 arsyet se pse konsumimi i kafesë ndikon pozitivisht në shëndetin tuaj…

Kafeja është parë si një produkt mjaft i dëmshëm, por në të vërtetë shkenca tregon të kundërtën. Në qoftë se ju pini kafe në mënyrë të moderuar mund të ketë një ndikim pozitiv për shëndetin tuaj. Përshembull, njerëzit që dashurojnë kafenë janë më pak të ekspozuar ndaj sëmundjeve kardiovaskulare. Më …

Lexo më tepër »