Arkiva e Etiketimeve: duhet

Lexojeni me kujdes: Këto janë ushqimet që duhet t’i hani gjatë Ramazanit

Iftari dhe syfyri janë shumë të rëndësishme për njerëzit që agjërojnë gjatë muajit të Ramazanit. Kjo edhe për shkakun se iftari dhe syfyri ju ndihmojnë gjatë agjërimit në ditën pasardhëse, prandaj është shumë i rëndësishëm konsumimi i ushqimit të duhur. Por, cilat janë ushqimet që këshillohet të konsumohen në syfyr …

Lexo më tepër »

Doni të humbni peshë? Ja pesë rregullat e arta që duhet t’i ndiqni patjetër

Ky dy gjëra që funksionojnë realisht kur bëhet fjalë për rënien në peshë: ushqyerja mirë dhe aktiviteti fizik rregullisht. Të dyja këto janë shumë të vlefshme, por edhe kërkojnë shumë kohë dhe përpjekje për t’i përdorur. Si të humbisni peshë shpejtë? Bëni këto 5 gjëra që të ndiheni më mirë …

Lexo më tepër »

Rozana i kundërpëgjigjet fansave: Pse duhet me u plakë kur kalon të 30-at

Vazhon të mbetet njëra ndër këngëtaret më të dashura shqiptare. Edhe pse në projekte muzikore ka kohë që nuk është aktive këngëtarja, Rozana Radi nuk i mungon asnjëherë fansave të saj, shkruan lajmi net. Kështu përmes postimeve të njëpasnjëshme që publikon në Instagram, ndan ngjarje të shumta rreth vetes dhe …

Lexo më tepër »

Shkencëtarët japin alarmin: Kush përdor si ky sfungjeri duhet ta hedhi ose të përgatitet për më të keqen

Ate e përdororim zakonisht në dush. Ne e duam atë, sepse e bën lëkurën tonë të butë, e lustron atë dhe nxit qarkullimin. Për më tepër, ne e bëjmë këtë duke besuar se është jashtëzakonisht e mirë për lëkurën tonë! Megjithatë, dermatologët këshillojnë kundër përdorimit të sfungjerit sepse mund të …

Lexo më tepër »

Kush e dinte se soda heq dhjamin tek barku, kofshët dhe krahu. Por që të funksionojë duhet ta përgatisni vetëm kështu!

Soda e bukës ka përfitimeve të shumta në shëndet. Këtu ju mund të zbuloni sesi të përshpejtoni proçesin e humbjes së peshës për të arritur qëllimin tuaj edhe më shpejt. Nuk është e vështirë. Sekreti është që të përfshini pak sodë buke në dietën tuaj. Ja tek është 1 recetë …

Lexo më tepër »