Arkiva e Etiketimeve: fjale

Miksoni shafranin, vajin e kokosit dhe xhinxherin. Rezultatet do t’ju lënë pa fjalë!

Ju ka ndodh të ndiheni të fryrë nga ushqimet e konsumuara gjatë ditës dhe kjo t’ju ketë sjellë shqetësime para gjumit? Vështirësi në tretje, djegie stomaku, pagjumësi? E kemi një zgjidhje për këtë! Xinxheri, shafrani i Indisë dhe vaji i kokosit do t’ju vijnë në ndihmë duke luftuar inflamacionin, aciditetin …

Lexo më tepër »

Shikimi plot dashuri i Kleas për Elgitin dhe këto fjalë na bëjnë të dyshojmë se do të kemi surpriza!

Klea Huta dhe Elgit Doda janë një çift i konsoliduar tashmë. Megjithatë të dy kanë zgjedhur të jenë të rezervuar për lidhjen, qoftë në intervista të ndryshme qoftë në rrjete sociale. Dyshja e pranoi lidhjen përmes një fotoje të cilën e publikuan njëkohësisht në Instagram dhe ky ka qenë reagimi …

Lexo më tepër »

Harta që tregon përkthimin fjalë për fjalë të qyteteve të botës, aty edhe Tirana dhe Prishtina

Udhëtimi nëpër botë është një nga gjërat më të bukura që mund të bëjnë njerëzit. Pavarësisht nëse do të preferoni të eksploroni qytetet e Europës, kulturën e Azisë Lindore apo pyjet tropikale të Amerikës së Jugut, bota mbetet kryefjala e të gjithave. E sigurisht, të vizitosh gjithë këto vende, do …

Lexo më tepër »