Arkiva e Etiketimeve: fytyres

Maska e fytyrës për të hequr plagët, njollat dhe puçrrat në vetëm 2 përdorime!

Lëkura jonë ka nevojë për mbrojtje nga toksinat dhe bakteret e këqija. Kështu që ju nevojitet kujdes i duhur i lëkurës gjatë gjithë kohës. Përdorni këto maska ​​të mira me përbërës natyralë dhe zvogëloni njollat, njollat, plagët, rrudhat. Kanellë dhe arrëmyshk me mjaltë Kanella largon bakteret dhe sëmundjet, heq kërpudhat, …

Lexo më tepër »

U përpoq të provonte gjithçka, por jo këtë. Zgjidhja e mahnitshme për qimet e fytyrës!

Qimet janë pjesë e trupit dhe prania e tyre është diçka shumë normale. Ato janë problematike në të gjitha zonat e trupit, por veçanërisht në fytyrë. Disa kanë më shumë dhe të tjerë kanë më pak. Kjo lidhet me gjenetikën, sëmundje të caktuara të sistemit endokrin, stresin, etj. Ka shumë …

Lexo më tepër »

Si të përdorni mjaltin për të larguar shenjat, për të parandaluar plakjen e fytyrës dhe rënien e flokëve

Mjalti është një përbërës që ka shumë benefite për fytyrën dhe shumë lehtë mund të trajtojë probleme të fytyrës si aknet, lëkurën e thatë dhe rrathët e zinj poshtë fytyrës. Është një mënyrë efektive, e thjeshtë dhe shumë e lirë në krahasim me produktet e ndryshme kozmetike, ku mbi të …

Lexo më tepër »