Arkiva e Etiketimeve: gjate

Kjo do të jetë shenja më me fat gjatë kësaj fundjave; mos u ndalni përpara asgjëje!

Këtë javë në përgjithësi do ketë lajme të mira për të gjitha shenjat dhe sidomos fundjava duket e mrekullueshme si në anën profesionale ashtu edhe në lidhjet e dashurisë. Mirëpo për një nga shenjat kjo duket periudhë e ndritshme, para, dhurata, festa, alegri dhe dashuri. Bëhet fjalë për shenjën e …

Lexo më tepër »

Nëse zgjoheni në këtë orë gjatë natës, atëherë dikush kërkon tu thotë diçka

Qëndrimi zgjuar ne disa ore të caktuara te ditës, ka disa kuptime. Mësojini me poshtë: 9-11 të mbrëmjes Qëndrimi zgjuar në këto orë është ndoshta për shkak të stresit. Nëse ky është vërtet problemi, përpiqu të relaksoheni për të paktën gjysmë ore para se të shkoni në shtrat. Provoni meditimin …

Lexo më tepër »

Lexojeni me kujdes: Këto janë ushqimet që duhet t’i hani gjatë Ramazanit

Iftari dhe syfyri janë shumë të rëndësishme për njerëzit që agjërojnë gjatë muajit të Ramazanit. Kjo edhe për shkakun se iftari dhe syfyri ju ndihmojnë gjatë agjërimit në ditën pasardhëse, prandaj është shumë i rëndësishëm konsumimi i ushqimit të duhur. Por, cilat janë ushqimet që këshillohet të konsumohen në syfyr …

Lexo më tepër »