Arkiva e Etiketimeve: grate

Përmbytjet në Fushë – Krujë, gratë shpërthejnë në të qara: O zot ç’të bëjmë ne tani (VIDEO)

Një situatë e jashtëzakonshme është krijuar në Fushë-Krujë si pasojë e reshjeve të dendura të shiut që kanë shkaktuar përmbytjtje. JOQ.al është live nga vendngjarja dhe situata duket të jetë mjaft e rëndë. Banorët janë të alarmuar, pasi uji u është futur në shtëpi. Një pjesë prej tyre kërkojnë ndihmë …

Lexo më tepër »

Seksizmi nuk ndodh vetëm me gratë, edhe burrat janë viktima, ja si ndodh

Ja se si burrat bien pre e seksizmit në shoqërinë bashkëkohore. Seksizmi shpesh lidhet vetëm me gjininë femërore dhe ata burra që përballen me zemërimin e ligjeve gjinore, gjenocidale, seksiste dhe stereotipave të pabarabartë shpesh mbesin në hije nga shumë raste të grave që kërkojnë drejtësi kundër të metave të …

Lexo më tepër »

7 gjërat e çuditshme që gratë duan të bëjnë në dhomën e gjumit, kanë turp t’ja thonë partnerit

Shtatë pikat që janë shkruar më poshtë janë vetëm disa nga gjërat e çuditshme apo fantazitë të cilat janë të dëshiruara nga të gjitha gratë në shtrat. Të gjitha femrat duan që bashkëmoshatarët e tyre të dinë për detajet e mëposhtme, por në disa raste mund të jenë të turpshme …

Lexo më tepër »

Ka zbuluar dhjetëra burra që tradhtonin gratë, detektivi privat: Këto janë shenjat më alarmante

David King, një detektiv privat, ka ndërrmarë një mision: të informojë të gjitha gratë për shenjat që tregojnë se burri i tyre po i mashtron. Ai është shprehur se në 80% të rasteve që gratë janë drejtuar tek ai, pasi dyshonin se bashkëshortët po i tradhtonin, kanë rezultuar të sakta, …

Lexo më tepër »